Melih Yıldız’ın Kitabı İkinci Baskıda

Kartal Belediyesi’nin kültür ve sanat faaliyeti KE Dergisi’nin yazı işleri müdürü Melih Yıldız’ın “Aklın Uçurumunda” başlıklı kitabı ikinci baskısına hazırlanıyor. Kitabın gördüğü ilgiden memnun olan Melih Yıldız, “Kitapta geçen isimlerin biyografi kitaplarını, röportajlarını, şiirlerini, varsa gazete haberlerini okudum. Daha sonra topladığım bilgileri zihnimde harmanlayarak hikayelerini kurguladım” dedi. Parma Kitap tarafından basılan “Aklın Uçurumunda”nın kapak tasarımını Özge Boz yaptı.

Alt başlığı “Psikoloji Dünyasından İzler” olan kitap Sabahattin Ali, Ahmet Haşim, Şükûfe Nihal, Peyami Safa, Nâzım Hikmet, Fikret Mualla, Neyzen Tevfik, Ara Güler ve Sunay Akın gibi sanat dünyamızda iz bırakmış isimlerin yaşam öykülerinin bilinmeyenlerine yer veriyor.Ayrıca Mazhar Osman Uzman, Emil Kraepelin, Besim Ömer Akalın, Fahrettin Celâl Göktulga gibi önemli tıp insanlarının yaşamları ile Fransız Lape Hastanesi’nin kuruluşundan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki Düşünen Adam heykeline kadar psikolojik dünyamızda önemini koruyan mekânlardan söz ediyor.

Melih Yıldız, yazarlığının yanı sıra uzman bir psikolog. Mazhar Osman’ın kurmuş olduğu hastanede staj yaparken birçok hayat hikâyesi hakkında bilgi edinmiş. Okurunu geçmişe doğru yolculuğa bir çıkartan kitabı “Aklın Uçurumunda”yı, Online kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ