Ototrof Dergisinin Zafer Aracagök’e Özel Moral Sayısı…

Ototrof Dergisinin ikinci sayısı “Zafer Aracagök’e Özel Moral Sayısı” olarak hazırlandı. Derginin tanıtım bülteni ve editör notu şöyle:

Düşün insanlarının yaşamın tüm kötücül yönlerine karşı bir direniş olarak sanatı ve edebiyatı insan için daima bir olumlama yönünde yürürlükte tuttuğuna aşinayız. Zafer Aracagök de bu bağlamda eserleriyle hakikati korunaklı tutmaya yönelik üreten biri. Ama ne yazık ki geçtiğimiz günlerde kötü huylu hastalığa yakalandı. Bu korkunç, sirayet ettiği vücudu çökerten hastalığa karşın, Aracagök direnmenin diliyle yazmaya, konuşmaya hâlâ yanaşıyor.

Ototrof Akademi olarak onun bu dünyada geçirmesi gereken günlerinin daha çok olmasını, yaşarken eserlerinin kıymetinin daha çok yayılmasını ve bilhassa ona moral olmak için, kendisinin de bir  metniyle eşlik ettiği Ototrof dergisinin Ocak 2023 sayısını Zafer Aracagök’e Moral Sayısı olarak ona armağan ediyoruz.

Sanat camiasının, Aracagök’ü kötü huylu hastalıkla geçirdiği bu zor günlerinde yalnız bırakmamalarına açık çağrıda bulunuyor, başlık olarak belirlediğimiz #zaferaracagökemoral hastag’ın sanatçı ve yazarlar tarafından sosyal medyada aktif hâle getirilmesini umut ediyoruz.

Ototrof Akademi adına Mahmut Aksoy

Bülten

Ototrof’un 2. Sayısında ‘’Öte’’ Batuhan Çağlayan’ın sorusuna cevap veren yazar ve şairler tarafından irdelendi.

ÖTE bağlamında dosya konusu olarak seçilen ‘’Postmodernizmde Ötesi Neresi?’’ sorusuna Kenana Sarıalioğlu, Hicran Aslan, Sadık Yalsızuçanlar, Oğulcan Yiğit Özdemir, Erkut Tokman, Aziz Gökdemir, İsmail Cem Doğru ve Toprak Şems Toprak cevap verdi. Ayrıca Zafer Aracagök ‘’Lyotard: Postmodern ya da Moderniteyi Yeniden Yazmak’’ adlı metniyle konuya eşlik etti.

Mahmut Aksoy bu sayıda Üzeyir Karahasanoğlu ile  Sennur Sezer Emek Ve Direniş ödülü alan ‘’Geçmişi Beklemek’’ adlı kitap üzerine söyleşti.

Derginin bu sayısında Barış Erdoğan bir denemesiyle; Burak Bayülgen bir metniyle yer aldı.

Şiir: Bahtiyar Kaymak, Emin Kaya, Remziye Çelik, Serkan Akça, Dilek Değerli, Ece Apaydın, Mem Ozan, Erhan İksamuk, Şerif Temurtaş, Sedanur Demiral, Elif Ahi, Bilal Şen, Umut Yalım, Yunus Karakoyun

Öykü: Ceren Avşar

İyi okumalar dileriz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ