“SEYİRLİK RADYO” GALATASARAY LİSESİNDE…

“Edebiyatımızın Büyük Ustası Tevfik Fikret’in Yaşamına Gizemli Bir yolculuk”

“Seyirlik Radyo” Tevfik Fikret performansı ile devrimci şairin doğumunun 155. Yılında, 22 Aralık 2022’de Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilecek olan kutlama etkinliğinde prömiyerini yapacak.

Radyo programı formatında hazırlanan performans, öğrencisi olduğu, müdürlüğünü üstlendiği ve kendisi için çok kıymetli bir mekân olan Galatasaray Lisesinde yayında.

Usta edebiyatçının edebî yönünden ziyade onun hayata bakışını, yaşantısını ve bunun eserlerine olan yansımasını araştırıp edebiyatseverlerle paylaşmayı hedefleyen performansta, Tevfik Fikret’i biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Sanatçının hayata dair duruşundan, ruh hallerine, alışkanlıklarına, korkularına, takıntılarına, meraklarına, tutkularına ve daha pek çok insani durumuna kadar fazla bilinmeyen yönleri ve yaşamından ilginç anekdotların aktarılacağı performans içerisinde anlatılara, şairin sevdiği şarkılar ve dönemin bestekârlarının sevilen eserleri de
eşlik edecek. Programda yer alan eserler, solist Prof. Özgül Turgay ile piyanist Fethiye Yeşim Altınay’ın yorumu ve Kağan Erdem’in ritim eşliğiyle seyirciyle buluşacak. Yazının ardındaki hayata ışık tutan “Seyirlik Radyo”, Türkolog, spiker ve eğitmen Gönül AK’ın sunumuyla, 22 Aralık saat 21.00’de Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda gerçekleştirilecek.

“Edebiyatın kendi doğası içinde yapılacak olan bu yolculuk ilk kez sanatseverlerle buluşacak…”

22 Aralık saat 21.00’de yayındayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ