Rengini Benden Alan – Ayşegül Bayar

Ayşegül Bayar’ın yeni kitabı ‘Rengini Benden Alan’ okuruyla buluştu. Vacilando Kitap markasıyla yayımlanan kitabın tanıtım bülteni şöyle:

“Sevgili hayat, arkamdan zaten yarım akıllıydı, diyebilirler ama sakın yalnız öldü demelerine izin verme! Çünkü bu, ölümlerin en çoğulu.”

İlk kitabı ‘Gece On İki Sancıları’ ile Fakir Baykurt Öykü Ödülü’ne değer görülen Ayşegül Bayar, bu kez bir romanla okurlarının karşısına çıkıyor.

Rengini Benden Alan, rengârenk kanatlarına rağmen uçamayan, baba gölgesiyle kararan kafesinde çırpınıp duran ve “kendini yaşayabilme” savaşında küllerinden doğmaya çalışan Olcay’ın hikâyesi.

Ayşegül Bayar, duru diliyle Olcay’ın, Olcayların iç dünyasında etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını. Yolculuğa hazır mısınız?

Ayşegül Bayar, İstanbul’da doğdu. Dumlupınar Üniversitesi’nden mezun oldu. Uzun süre bankacılık sektöründe çalıştı. Son yıllarda Varlık, Yeni E, Edebiyat Nöbeti gibi edebiyat dergilerinde ve kolektif kitap çalışmalarında öyküleriyle yer aldı. Nisan 2020’de yayımlanan Gece On İki Sancıları isimli öykü kitabı, 2021 Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü’ne değer görüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ