Şair Dedocan Luvi İzmir’de Anıldı…

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz şair Dedocan Luvi’yi anma etkinliği gerçekleşti. Etkinlik 10 Ağustos’ta İzmir Kültürpark , Gülbahçesinde Hasan Kocamanoğlu sunumu ile yapıldı.

Anma konuşmalarından sonra sahne şair, Ozan ve müzisyenlerin emeklerine ayrıldı. Şehmus Fidan, Serkan Yıldırım ve Serkan Çabuk topluluğu Erkan Akalın ile halk müziğinden güzel eserler sundular. Daha sonrasında Merve Ceren Tağyer geceye anlam katan türküler ile eşlik etti. Dedocan Luvi’nin özel dostlarından Kemal Kaya şairin sevdiği türkülerinden örnekler sundu.

Zamanın son bölümünü beraber geçirdiği, doktor ve hemşirelerden oluşan şiir kulübü şairin anılarını anlattı ve şiirlerini seslendirdi. Gecenin coşkulu performansını ise Ercan&Gökhan Çağıran sergiledi. Dedocan Luvi için yazıp besteledikleri “Dedocan geçti dünyadan” adlı eseri seslendirdiler. Tiyatrocu ve masal sevdirici “tiyatroevi” kurucusu Hamit Demir seslendirdiği şiirler bir selam göndermiş oldu. Ayrıca Fatma Şahin Gündoğan dile getirdiği Nazım Hikmet şiiri ile gecenin güzel rengi oldu.

Gecenin finalinde sahne alan Derti Divani dostu Dedocan ile ilgili anıları ile beraber kendi eserlerinden oluşan bir program sundu. Geceye katılan müzisyenler finalde Dertli Divani’ye Mahsuni Baba’nın bir eseri ile eşlik ettiler. Geceye katılanların oldukça duygusal anlar yaşaması gözlerden kaçmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ