Ama… “Kutsal Hayat” Üçlemesi Tamamlandı

Yazar Vildan Çetin’in, “KÖK” ve “SES” ile devam eden Kutsal Hayat Üçlemesinin yolculuğu “AMA” ile tamamlandı. Bilinç akışı tekniğinin Türkiye”deki öncü yazarlarından Vildan Çetin’in kaleme aldığı üçlemenin son kitabı AMA, Fihrist Kitap tarafından okuyucunun beğenisine sunuldu.

Kutsal Hayat Üçlemesinin her kitabı başlı başına özgün bir metin

 ‘Kutsal Hayat Üçlemesi’, 90’lı yıllarda geçiyor. Hayatın katı gerçekleriyle sınanan iki kız kardeş Selin ve Ece’nin yolu; akıl sağlığı yerinde olmayan ancak yüksek bir manipülasyon becerisi, tehlikeli derece üstün bir zeka ve entelektüel kapasiteye sahip son Osmanlı beyefendilerinden Talat Kavak’la kesişir.  Seri,  iki kız kardeşin düşmanlıktan mutabakata ve son kertede iş birliğinden fedakarlığa dönüşen ilişkilerinin yeniden kurulma sürecinin hikayesi gibi görünse de aslında SES ve KÖK’te kendisi hakkında tek kelime etmeyen Talat Kavak’ın geçmişle hesaplaşma öyküsü de anlatıyor. Romanın silik kahramanı Erdal ise, farklı yorumları ile kitaptaki ana karakterlerin katmanlı kişiliklerinin ortaya çıkması için çetrefilli ancak içe dönük bir alan yaratıyor.

Farklı karakterlerin ağzından dillendirilen psikolojik gerilim tarzındaki üçlemenin her kitabı başlı başına özgün bir metin. Dolayısıyla, okuyucu isterse üçlemenin son kitabından başlayarak tersi düzü olmayan bir akışla karakterlerin yaşadığı girdaba dalıp kendini hikayenin gerilimine kaptırabilir.

‘Her karakterimin hayatı kutsal. Tıpkı sizler gibi. Tıpkı ben gibi.’            

Üçlemenin son kitabı “AMA” ile birlikte, kendisinin de yeni eserler yaratmak adına değişik yollar açan bir tamamlanma yaşadığını ifade eden Yazar Vildan Çetin, üçlemeyi “Hayatın Kutsallığı’na olan inancının gücüyle kaleme aldığını dile getiriyor. “Benim için hala iyisiyle kötüsüyle; yol gösteren zaafları ve kandıran kelimeleriyle her karakterimin hayatı kutsal. Tıpkı sizler gibi. Tıpkı ben gibi.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ