“Oğuz Aral ve Gırgır Efsanesi Sergisi” Silivri’de Açıldı…

Silivri’de, Gırgır dergisinin kurucusu ve yönetmeni karikatürist Oğuz Aral’ın adını taşıyan Yoğurthane sanat galerisinde, Gırgır’ın yetiştirdiği yazar ve çizerler 7 Eylül günü bir araya geldi. Silivri Sanat Platformu’nun desteğiyle gerçekleştirilen söyleşi ve sergi etkinliğinde, “Gırgır Ekolü” konuşuldu.

Anılan etkinlik, Silivri Sanat Platformu Başkanı Abdullah Mutlu’nun konuşmasıyla başladı. Ardından, Tarık Tolunay’ın moderatörlüğünde Ergün Gündüz, Mevhibe Turay, Bülent Arabacıoğlu, İrfan Sayar, Atilla Atalay, Turhan Günay ve Serhat Gürpınar dergiyle ilgili gülümseten anılarını anlattılar. Konuklar arasında bulunan Hasan Kaçan ile Tekin Aral’ın kızı İnci Aral da katkıda bulundular. Bu arada konuşmacılar özetle, “Oğuz Aral’ın gençleri çok önemsediğini, klasik bir baba figürü gibi davrandığını ve sevgisini belli etmediğini, Gırgır’ın onunla birlikte aile olduğunu, bu ailede yer alan gençlerin hayatlarının onun sayesinde şekillendiğini, dergide özeleştiri yapılmasına imkan sağladığını” vurguladılar.

Etkinliğin son bölümünde konuklar, orijinal çizim, fotoğraf ve taranmış belgelerden oluşan  “Oğuz Aral ve Gırgır Efsanesi Sergisi”ni gezerken yaratıcı kadro ile sohbet etti, imza aldı.

İstanbul, Ankara ve diğer şehirlere de taşınacağı belirtilen “Oğuz Aral ve Gırgır Efsanesi Sergisi”, 7-17 Eylül 2021 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ