Kod Adı: Maske, 2021’in yeni sayısı 15 Mayıs’ta dağıtım sponsoru www.gazeteduvar.com.tr üstünden yayında olacak ve ücretsiz indirilebilecek…

İlk sayısı 15 Şubat’ta Gazete Duvar’da yayımlanan ve kısa sürede on binden fazla okura ulaşan mevsimlik şiir dergisi Kod Adı: Maske 2021’in yeni sayısı 15 Mayıs’ta dağıtım sponsoru www.gazeteduvar.com.tr üstünden yayında olacak ve ücretsiz indirilebilecek. 

Turgay Kantürk, Enver Topaloğlu ve enderemiroğlu’nun yayına hazırladığı, Savaş Çekiç’in tasarladığı, şiirlerden ve şiir eksenli yazılardan oluşan dergi, eski yeni ve değişik anlayıştaki birçok şairin şiirlerini okurla buluşturmayı amaçlıyor ve Şiirin raf ömrü olmasa da, saf ömrü vardır,’ diyor.

Dünya şiirinden örneklere de yer veren derginin ikinci sayısının açılış yazışında Çıkarken ‘fazlasıyla geliyoruz’ dedik. Fazla olmaya gelmek istiyorduk ve fazla olmaya geldik. Belki söylemeye bile gerek yok. Bizim fazlalığımız elbette şiirin fazlalığı. İkinci sayımızda da fazla olma iddiamızı sürdürüyoruz. Çünkü fazla olmakta kararlıyız. Umudu korumak, yaşama sevincini sürdürmek için dün olduğu gibi bugünlerde de, içinde bulunduğumuz karamsar ortamda da en önemli seçeneklerden birinin şiir olduğunu biliyoruz ve daha da önemlisi buna yürekten inanıyoruz” deniyor.

196 sayfalık dergide 118 şiir, 50 şair, 25 çeviri şiir, 9 yabancı şair, 5 çevirmen, 11 yazı, 1 günlük, 1 dosya, 35.000 sözcük, 7.500 satır, toplam 59 imza ve Edip Cansever üstüne özel bir bölüm yer alıyor. Paul Valéry, Gültekin Emre, Enis Batur, Sina Akyol, Delmore Schwartz, Selahattin Özpalabıyıklar, Arife Kalender, Bülent Güldal, Henri Michaux, Halil Gökhan, Ali Duran Topuz, Osman Serhat Erkekli, Yavuz Özdem, Haydar Ergülen, Mustafa Köz, Salih Mercanoğlu, Murid Bergûsi,  Mehmet Hakkı Suçin, Orhan Kahyaoğlu, Hakan Cem, Nesrin Kültür, Turgay Kantürk, W.B.Bayrıl, Enver Topaloğlu, Mete Özel, Ali Asker Barut, Kenneth Patchen, Tamer Gülbek, Altay Ömer Erdoğan, Sabahattin Umutlu, Ersun Çıplak, Erkan Karakiraz, Mesut Aşkın, Andreas Flourakis, Esen Özman, Erol Özyiğit, Levent Karataş, enderemiroğlu, Betül Dünder, İsmail Cem Doğru, Serkan Türk, Nihat Özdal, Darija Žilić, Martina Vidaić, Çağla Meknuze, Selahattin Yolgiden, Marko Šapina, Mustafa Fırat, Gökhan Arslan, Volkan Odabaş, Neslihan Yalman, Şeref Bilsel, Olcay Özmen, Murat Esmer, Emre Polat, Kunt Berk, Altay Öktem ve Sevil Avşar şiir ve yazılarıyla Kod Adı: Maske 2021’in ikinci sayısını oluşturuyorlar.…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ