Apartman Kamil Okuruyla Buluştu…

Fatih Parlak’ın öykü kitabı Apartman Kamil okuruyla buluştu. Kuzey Işığı Yayınları tarafından yayına hazırlanan kitabın basın bülteni bilgileri şöyle…

Fatih Parlak – Apartman Kamil – Öykü

Apartman Kâmil, sade, sade olduğu kadar çarpıcı anlatımı ile sokağı ve insanı merkeze alıyor, okurlarının hayal dünyasına eşlik eden karakterleri ve çok yönlü bakış açısıyla bir ilk kitap olmanın ötesine geçiyor. Yeni nesil öykücülerimizden Fatih Parlak, umuyoruz ki adından sıkça söz ettirecek.

”Şimdi Niyazi, sende iki gram akıl olsa bu şehre damat gelmezsin. Nice okullarda okudun. Kuş kadar maaşla işe girdin. Kadının biri kancayı attı sana. Çekti getirdi İstanbul’a. İstanbul dediğim de, Sancaktepe ile Sultanbeyli’nin arasında, iki ilçe belediyesinin yetkilileri arasında tartışmalara neden olmuş, mücavir alana kaçak dikilmiş iki katlı, sıvası bile çekilmemiş bir bina. Binaya dışarıdan bakınca Kolombiya’da mısın Kağızman’da mısın bilemezsin ki. İstanbul olduğu ne belli? Şimdi sen buraya yerleşeceksin. Mahallede bakkalın çakkalın olacak. Ekmek, su, sigara alacaksın. Servisinle işine gidip geleceksin aman, bir sürü vaveyla. Elleme yapsın. Ama sonra düşününce sen bu mahalleye hapsolacaksın. Gittiğin İstanbul değil ki… Gittiğin yol yol değil. Sonra, sana gelen giden de İstanbul’a gittim geldim diyecek.”

Fatih Parlak 1987 yılında Ankara’da doğdu. Ankara’da öğretmen olarak görev yapıyor. Varlık, Kitap-lık, Sözcükler, Yeni e, Lacivert, Patika gibi dergilerde öyküleri yayımlandı.

Yayınevi Bilgileri: Kuzey Işığı ltd. şti. Kültür Mah.Ziya Gökalp Cad. İçel Sokak. 3/3 Çankaya-Ankara 05379760308 Dağıtım: Ankara Kıta Dağıtım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ