Zerrin Saral, Öykü Zamanlığı’nı Değerlendirdi…

Zerrin Saral

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.

Aksisanat Edebiyat Portalı’nda yaklaşık bir yıl kadar önce Öykü Zamanlığı, adıyla yürüttüğüm soruşturma Mart 2021 itibariyle sonlandı. Öykülerin / öykücülerin penceresinden, bir tür bellek tazelemesi yapmayı amaçladım. Soruşturmanın diğer yandan öznelliği/nesnelliği (soruşturma sorusunun zorluğu, beğenisi, eleştirisi, soruşturmaya katılanların sayısı vb.) konusundaki değerlendirmelere saygıyla yaklaşmakta olup belli ölçülerde amacına ulaştığına inanıyorum. Beğenilen öyküler kadar, öyküleri beğenen edebiyatçıların beğeni ölçütlerinin, eğilimlerinin de oldukça ilgi çektiğini söylemek isterim. Bu arada yazarlardan gelen yanıtların neredeyse her birinin kıymetli makalelerinden oluştuğunu da. Dileğim, üzerinde çalıştığım öykü dosyamı tamamladıktan hemen sonra, bu çalışmanın basılı olarak yerini bulması yönünde.

Yaşam paylaşıma, çoğalmaya, çoğaltmaya ve birbirimize ayna tuttuğumuzda anlam kazanıyor. Her şeye rağmen…
Aksisanat’ta, bu çalışmayı bana getiren, cesaretlendiren ve desteğini esirgemeyen sevgili arkadaşım İsmail Cem Doğru’ya, katkı sağlayan yazar dostlarıma, takip eden, okuyan, yorumları ve değerlendirmeleriyle katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.
Yolumuz öykü olsun!

Soruşturma metni ve yanıtlara, www. aksisanat.com ‘dan ulaşabilirsiniz.
Soruşturmaya Katkı Sağlayan Yazarlar:
Feryal Tilmaç, Gamze Güller, Fuat Sevimay, Remzi Karabulut, Mehmet Fırat Pürselim, Şirvan Erciyes, Polat Özlüoğlu, Nalan Çelik, Batuhan Aşıktoprak, Fulya Bayraktar, Özgür Soylu, Raşel Meseri, Nalan Çelik, Murat Yurdakul, Süreyya Köle, Dilek Üstündağ, Semrin Şahin, Ayşegül Bayar Kaya, Handan Gökçek, Neşe Koçak, İlkay Noylan, Münire ÇalışkanTuğ, Zafer Doruk, Ethem Baran, Fergun Özelli, Sevtap Ayyıldız, Mevlüt Asar, Hatice Günday Şahman, Nilüfer Altunkaya, Reyhan Yıldırım, Kenan Şahbaz, Murat Cem Miman

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ