Yıldız Tozu Edebiyat Dergisi’nin 6. Sayısıyla Raflarda…

Yıldız Tozu Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin 6. sayısı, yepyeni tasarımı ve zengin içeriği ile sizlerle yeniden buluşuyor.

Derginin dosya konusu “Netflix, Görsel Çağ ve Sanat”. Neslihan Yalman editörlüğünde Melike İnci, Mehmet Fatih Balkı, Batıgün Sarıkaya, Erkan Karakiraz, Alptuğ Topaktaş, W. Bahadır Bayrıl, Yusuf Araf, Özgür Balaban ve Neslihan Yalman, konuyu kap ele alarak sanat ve görsel çağın günümüz durumunu özetler nitelikte bir sunu veriyor. Devamında görsel söyleşilerden birebir söyleşilere kadar çeşitli konular üzerine metinler görüyoruz ve bunları size Nuri Küçük, Irmak Zileli ve Haydar Akdağ hazırlıyor. Yazılarıyla Zahide Koçyiğit, Dilek Değerli, Serdar Aydın, Koray Feyiz sayfaların büyüsüne davet ediyor.

Derginin öykü editörlüğünü Zerrin Saral üstleniyor. Saral, bu sayıda Yıldız Tozu okurlarını Berna Durmaz, Kader Bolat, Buket Düzgen ve Raşel Meseri öyküleriyle buluşturuyor. Göksu N. Çakır editörlüğünde Odak Noktası, yazar Cem Kalender’i ağırlıyor. Bu çalışmada Meltem Dağcı, Mustafa Sezer, Serkan Özdemir ve Yasemin Şengör’ün yazılarını okuyabilirsiniz. Çeviri şiiri ile Ruhsan İskifoğlu yeni sayıda yerini alıyor. Dergiye şiirleriyle ahenk katan isimler ise şöyle: Ali Hikmet Eren, Açelya Büşra Özdirek, Gökhan Arslan, Halime Yıldız, Hıdır Işık, Melek Özlem Sezer, Neşe Yaşın, Serkan Türk, Yonca Yaşar. Bay Aksi ile İsmail Cem Doğru, Can Yücel’i bir mektupla selamlarken günümüz şairinin tutumuyla ilgili bazı konuları tartışmaya açmayı arzu ediyor.

Zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde Yıldız Tozu’nun harflerle dolu sihirli değneği sizleri bir nebze de olsa edebiyatla ve sanatla aydınlatıp huzur versin ve başka dünyalara alıp götürsün. Keyifle okumanız dileğiyle…

DERGİYİNİN BU SAYISINI TEMİN ETMEK İÇİN: https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=6388280

ABONELİK İÇİN: https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=6401559

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ