Seçkin Zengin’den Maradona Kitabı…

Hazırladığı seçkilerle dikkati çeken yazar Seçkin Zengin’den bu defa farklı bir çalışma geldi. Geçtiğimiz aylarda yaşamını kaybeden dünyaca ünlü futbol yıldızı Diego Armando Maradona hakkında farklı yazarların yazılarından oluşan çalışma KlarosYayınları tarafından yayıma hazırlandı. Per çok futbol otoritesinin dünya futbol tarihinin en iyi futbolcusu olarak gösterdiği Maradona 25 Kasım 2020 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Kitabın hazırlanma amacı hakkında Seçkin Zengin’in önsözü şöyle:

Bu çalışma geleceğe belge bırakmak amacıyla yapılmıştır. Maradona, tek kanallı siyah beyaz televizyonun olduğu dönemin en önemli figürlerinden biridir. Bizim çocukluğumuza denk gelen futbol efsanesi. Çocukluğu 80’li yıllarda geçen çoğu insanın anımsayacağı futbol kahramanı. Futbolla ilgili olanların yaşamlarının bir parçası. Ölümü bizlerin çocukluğundan bir parça götürdü. Çocukluğumuzdan bir kahraman azaldı. Aslında biz azaldık. Evimizden birinin ölümü gibi üzüldük. Maradona ile ilgili kitap çalışması yaparken bu duygularla hareket ettim. Bize güzel vakitler geçirmemizi sağlayan futbol kahraman. Futbolda güzel olan ne varsa ölçütü. Maradona gibi. Hepsi bir ölçüttü futbolda. Maradona hakkında yazan bütün yazarlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu çalışmayı hem şimdi hem de gelecekte okuyacak bütün okurlara sevgilerimi sunarım.

Kitapta yazılarıyla yer alan yazarlar: Hüseyin Alemdar, Engin Akbaba, Cem Bayındır, Mir Murat Demir, İsmail Cem Doğru, Mustafa Kemal Erdemol, Mehmet Öztürk, Adnan Sur, Murat Utkucu, Ali Rıza Uludağ, Fazlı Yalçın, İrfan Yıldız, Seçkin Zengin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ