Ayça Erkol’dan Yeni Kitap: Bir Kış Gecesi Misafiri

Son yıllarda yayımlanan öyküleri ve kitaplarıyla dikkat çeken yazar Ayça Erkol ‘un yeni kitabı “Bir Kış Gecesi Misafiri” okuruyla buluştu. Alakarga Sanat Yayınları tarafından yayıma hazırlanan kitap internet satış platformlarının yanı sıra kitapçı raflarındaki yerini de aldı. Daha önce Hiç Aklımda Yokken ve Sonra Sincaplar Geldi adlı kitabı yayımlanan Erkol, ayrıca yazar Tomris Uyar’ın yaşamını konu alan Bir Adın Vardı Senin adlı biyografik romanını da okurla buluşturmuştu.

‘Bir Kış Gecesi Misafiri’nden:

Yeryüzü dediğimiz kaypak yerden ışık bir anda çekiliverse… güneş elini, ay eteğini çekiverse… dev bir örtü açsak gökyüzünün tam altına ve düşen yıldızları toplasak tek tek… geriye kalan şey karanlık değil, çırılçıplak soyunmuş, artık ışıktan korkmadığı için hiçbir şeyi saklamaya gerek görmeyen insan doğası olurdu…

AYÇA ERKOL HAKKINDA

1976 İstanbul doğumlu. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Özel sektörde, uluslararası bir firmada yönetim kurulu üyesi.

Semih Gümüş ve Murat Gülsoy’un yaratıcı yazarlık derslerine ve atölye çalışmalarına katıldı,

Öyküleri; Varlık, Öykü Gazetesi, Sözcükler, Sarnıç Öykü ,Özgür Edebiyat ve Notos dergilerinde ve edebiyat sitelerinde 2009 yılından beri yayınlanıyor.

İlk Öykü Kitabı “Hiç Aklımda Yokken” 2016 yılında, ikinci öykü kitabı “Sonra Sincaplar Geldi” 2019 yılında Alakarga Yayınları’ndan çıktı.

Tomris Uyar hakkındaki biyografik kurgu romanı “Bir Adın Vardı Senin” İndie yayınlarından 2017 yılında çıktı.

“Hiç Aklımda Yokken”, 2017 yılında Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği yarışmada yılın öykü kitabı olarak seçildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ