Gülçin Sahilli’den Peri Akademisi

Peri Akademisi, ödüllü şair ve edebiyat öğretmeni Gülçin Sahilli’nin ilk çocuk kitabı. Daha önce yayınlanmış dört şiir kitabı olan yazar, bu kez bir romanla küçük okuyucularına seslenmiş.

Fantastik-Macera türünde olan Peri Akademisi, dört kitaplık bir serinin ilk kitabı olarak yayınlanmış ve içindeki sınırsız hayal dünyası her yaştan okuyucuyu içine çekecek kadar renkli kurgulanmış. Bugüne dek şiir kitaplarının yanı sıra, söyleşiler, soruşturmalar, inceleme metinleri ve köşe yazılarıyla edebiyat mutfağına emek veren Gülçin Sahilli, çocuk edebiyatına yönelik projelerinin süreceğini belirtti.

Gülçin Sahilli Hakkında…

Gülçin Sahilli 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Celal Bayar Üniversitesinde Eski Türk Edebiyatı üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Edebiyat öğretmeni ve İzmir’de yaşıyor.  Türkiye’nin ilk, Çocuk Şiir Atölyesi’ni açan Gülçin Sahilli çocuklara Yaratıcı Yazarlık dersleri vermeye devam ediyor. Kaleme aldığı ‘’Çamur Kraliçe’’ adlı çocuk oyunu sahnelendi.

İlk şiiri Varlık dergisinde yayınlandı. Yazı ve şiirleri Yasak Meyve, Roman Kahramanları, Türk Dili, Lacivert, Kurşun Kalem, Özgür Edebiyat, Akatalpa, Kıyı, Çağdaş Türk Dili, Mavi Yeşil, Poyraz, Ihlamur, Çini Edebiyat, Mavi Ada, Patika, Ekin Sanat, Caz Kedisi, Hayal ve Aydınlık Kitap gibi dergilerde yer aldı.

Ayrıca Roman Kahramanları dergisinde yazarlık ve dosya editörlüğü yaptı.

Yayınlanmış Kitapları

-Mavi Esme Boran

-Gülkedisi

-Yağmur Sayma Makinesi

-Masumiyet Cambazı

Aldığı Ödüller:

-2014 Kıyı Ruhi Türk Yılmaz şiir ödülü

-2015 Atilla İlhan şiir ödülü

-Ödül Hasan Bayrı Şiir Ödülü-2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ