Orhan Veli Alıcı’nın Yeni Kitabı “Bir Başka Alem” Okuruyla Buluştu…

Orhan Veli Alıcı’nın yeni kitabı “Bir Başka Âlem” raflardaki yerini aldı. Alakarga Sanat yayınları tarafından yayımlanan kitabın yayın yönetmenliğini Faruk Duman yapıyor. Arzu Bahar editörlüğünde yayımlanan “Bir Başka Âlem” seçkin kitabevlerinin yanı sıra internet platformu üzerinde de satışa sunuldu.

Basın bülteninden:

Orhan Veli Alıcı’nın yeni çalışması Bir Başka Âlem, bir gelecek öngörüsü içeriyor… İnfinitum Gezegeni’nde yaşamakta olan öğretmen Matiz, son öğrencilerine, son derslerini verecektir… Bu uzun konuşma, gezegenimizi yaşanılır kılan çevrenin yok edilmesiyle ilgili nasıl yaşamsal bir yanlışa düşüldüğünü ve hem çevresel hem de düşünsel kaynakların nasıl acımasızca -ve amaçsızca- yok edildiğini gözler önüne serecektir. Peki, bu yokoluş’tan kurtuluş var mıdır?

Orhan Veli Alıcı Kimdir?

1982 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden ve İktisat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans, İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de doktora eğitimini tamamladı. Bir süre Müfettiş ve Kamu İç Denetçisi olarak çalıştı. Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikaları bilim alanında Doçent unvanı aldı. Halen çeşitli üniversitelerde dersler vermektedir. Öyküleri muhtelif dergi ve gazetelerde yayınlandı. Romanları: Derviş’in Sırrı (2012), EşkıyAşk (2013), Mülteci (2016). Öykü Kitapları: Zümrüt Kelebeği (2014), Zamansız ve Mekânsız Hikâyeler (2018).

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ