Mehmet Ali Tan’ın Şiir Kitabı “Çın Çınn” Raflarda…

Şair Mehmet Ali Tan, ‘Çın Çınn’ başlıklı sıra dışı bir kitapla okurlarının karşısında… 96 şiirden oluşan kitap, Klaros Yayınları tarafından yayıma hazırlandı.

Tan, gerek ‘Çın Çınn’ gerekse şiire bakışı hakkında, “Gençlik yıllarımda resim sanatıyla da uğraştım. Resim ve şiiri, ahenk açısından birbirine benzetirim. Biri renklerden, diğeri sözcüklerden oluşur. Keyfiliği, gelişigüzelliği ve hayâlleri severim. Çılgın bir akşam yemeği, bulutlar, bir yüz ve bir çerez çok şey anlatır.   Ritim, bazen insanın ayağını yerden keser, şenliklere götürür. Şiirlerimde bolca işret ve muhabbet var. ‘Çın Çınn’, işte öyle bir kitap…” şeklinde konuştu.

Kitabın çıkmasıyla yaşadığı heyecanı dile getiren Tan, kitaba alamadığı şiirlerini ileride kitaplaştıracağını da söyledi. Hatta, “Bir öykü kitabı da olabilir” dedi.

Mehmet Ali Tan, 1960 Isparta doğumlu. Halen Ankara’da yaşıyor. Bugüne kadar Yaşam Sanat, Kasabadan Esinti, Tmolos, Artemis, Şehir, Deliler Teknesi, Sin Edebiyat, Kanca gibi dergilerde ürünleriyle yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ