Zarf Zihin Raflarda…

Ayça Erdura’nın ilk kitabı Zarf Zihin Edebiyatist Yayınları tarafından yayımlandı. Genel Yayın Yönetmenliğini Fatih Ayan’ın yaptığı kitabın editörlüğünü Engin Turgut yaptı. Zarf Zihin için Haydar Ergülen kitabın arka kapağındaki yazısı şöyle:

Ayça Erdura,”Zarfzihin”i şu dizelerle uğurluyor: “Zihnimin külleriyle uğraşım/ Sıyrıldım tozdan/ Sohbet ettim/ Beni sen ettim sanki”. En yalına varma arayışı, yalnızca şiire değil, insanın benindeki sen’e varma ve oradan da tekliğe varma arayışı olmalı. Şiir de bu yoldaki benlik duraklarından biri. Yaza yaza kaza kaza benliği azaltma, şiiri çoğaltma uğraşı. Erdura, tane tane topluyor, yana yana söylüyor ve şiirin kapısında sabırla çilesini dolduruyor. Şiiri şiir, insanı insan, beni sen yapan çilenin. Çile ancak şiirle doldurulur. Bizi de “Zarfzihin”de bir dolu dolu dolu şiir bekliyor.

Ayça Erdura Hakkında…

1974 yılında İstanbul’da doğdu. Şiir yazmaya 1990 yılında başladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Uluslararası İşletmecilik dalında yüksek lisans yaptı. Özel şirketlerin pazarlama departmanında görev aldı. Babası Ersan Erdura’ya yazdığı 20 adet şarkı sözü vardır. Katıldıkları Altın Güvercin yarışmasının finalistlerindendir. Sosyal sorumluluk çalışması olan ‘İmza Kızın’ ve ‘İmza Karın’ kitaplarına mektuplarıyla katkıda bulunmuştur. 2018 yılında ‘Şiirin Seyri’ şiir sergisinin proje koordinatörlüğünü yürütürken sergiye 13 adet görsel şiiri ile katılmıştır. Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’nın proje koordinatörlüğünü yürütmektedir. Ot, Masa, Edebiyatist dergilerinde ve Kadıköy Gazetesi’nde yazıları yayımlanmıştır. Şiiratı Seyhan Erözçelik İlk Kitap Şiir Ödülü Yarışması’nda ‘Zarf Zihin’ adlı çalışmasıyla ‘kitap formuna getirdiği yaratıcı yorumu dikkate değer bulunmuştur.’     Yayımlanmaya hazır şiir ve öykü dosyaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

‘Zarf Zihin’ Edebiyatist Yayın Evi, 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ