Sözün Ritmi 8 Mart’ta KKM’de…

Toplumda kadının yerine, önemine, yaşadığı zorluklara, uğradığı haksızlıklara, maruz kaldığı şiddete ve kadın cinayetlerine, çocuk gelinlere, hapishanelerde anneleriyle birlikte yatmak zorunda kalan çocukların eğitimine ilişkin farkındalığı arttırmak temel amacıyla yola çıktık. Ve bu amacımıza, hemcinslerimize fayda sağlamayı da ekledik.

Bunu, kadına dair yazılmış metinlerden oluşturduğumuz bir seçkiyle, ritmi harmanlayarak yapıyoruz. Kadınlardan ve çocuklarından oluşan bir ritim grubuyuz dersek, eksik bir tanımlama olur. Çünkü biz, çocukların ve annelerin, sözün ve ritmin el ele verdiği, profesyonel müzisyenlerin desteklediği, cesur ve gönüllü bir sivil inisiyatifiz. Ve bir sosyal sorumluluk projesiyiz.

Ortak noktamız ise annelik!  

Körlüğün kuyusuna düşmüş ve yok sayılmakta olan haklarımıza sahip çıkmak, bu çarpık gidişe dur diyebilmek için gönül birliği yaptık.

Ustalardan ödünç aldık sözleri, Sözümüz var söyleyecek,

Uyanın diye,  farkında olun diye!

Kadının sözüne ritmin gücünü kattık, hemhâl olduk sözle,  ritimle,

Uyanın diye,  farkında olun diye!

 “Sözün Ritmi” isimli gurubumuz, Kozyatağı Kültür Merkezinde, Dünya Kadınlar Günü kapsamında, 8 Mart Pazar akşamı saat 19.00 da “ÇIĞLIK” İsimli bir performans gerçekleştirecektir.

Türk kadınının tarihsel süreçteki geldiği noktaya dikkat çeken performansımıza davetlisiniz. Tamamen kendi imkânlarımızla sesimizi duyurmaya çalıştığımız için, siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın desteği bizim için çok kıymetli olacaktır.

Saygılarımla,

                                                                                                                                     Gönül AK

Sözün Ritmi Grubunun Kurucusu

İletişim: :  0533 4860128

gonulak@gmail.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ