“Seyirlik Radyo” Galatasaray Lisesinde

“Edebiyatımızın Büyük Ustası Tevfik Fikret’in

Yaşamına Gizemli Bir yolculuk”

Seyirlik Radyo Galatasaray Lisesinde 12 Mart 2020’de, devrimci şair Tevfik Fikret’in yaşamını konu edecek.

Radyo formatında hazırlanan program, Şair Tevfik Fikret’in evi Aşiyan’dan sonra, bu kez öğrencisi olduğu ve müdürlüğünü üstlendiği ve kendisi için çok kıymetli bir mekân olan Galatasaray Lisesinde yayında..

Usta edebiyatçının edebî yönlerinden daha çok onun hayata bakışını, edebiyatın dışındaki yaşantısını ve bunun eserlerine olan yansımasını araştırıp edebiyatseverlerle paylaşmayı hedefleyen programda, Tevfik Fikret’i biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Sanatçının hayata dair duruşundan, ruh hallerine, alışkanlıklarına, korkularına, takıntılarına, meraklarına ve daha pek çok insani durumuna kadar bilinmeyen yönlerivehayatından ilginç anekdotların aktarılacağı program içerisinde anlatılara, şairin sevdiği şarkılar ve döneminin sevilen bestekârlarının eserleri de eşlik edecek. Solist Özgül Turgay ve piyanist Yeşim Altınay’ın yorumuyla. Galatasaray Lisesi tiyatro kulübü öğrencilerinin, ünlü şairin şiirlerini seslendireceği, yazının ardındaki hayata ışık tutan program, tecrübeli radyocu ve eğitmen Gönül AK’ın sunumuyla, 12 Mart ‘ta saat 18.00’de Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda gerçekleştirilecektir.

“Edebiyatın kendi doğası içinde yapılacak olan bu yolculuğa davetlisiniz.”

12 Mart saat 18.00’de yayındayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ