“Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü”nün ikincisi, Tiyatro Oyunu dalında verilecek…

SABAHATTİN KUDRET AKSAL YAZIN ÖDÜLÜ 2020

Yazınımıza kazandırdığı yapıtlar ve yetiştirdiği öğrenciler ile kültür dünyamızda seçkin bir yer tutan Sabahattin Kudret Aksal adına, ailesi tarafından oluşturulan “Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü”nün ikincisi, Aksal’ın doğumunun 100. yılı olan 2020’de Tiyatro Oyunu dalında verilecektir.
Ödüle, sahnelenmemiş olmak koşuluyla, Türkçe yazılmış, kitap olarak basılı ya da dosya halindeki en çok iki özgün oyun ile (uyarlama metinler kabul edilmeyecektir) başvurulabilir.
Birden çok oyunun yer aldığı bir kitap ile katılma durumunda hangi oyunların ödüle aday olduğu belirtilecektir. Ödüle katılabilmek için 18 Yaşını bitirmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.

Ödül tutarı 6.000 TL.dır. Prof. Dr. Suat Özturna, Ceren Ercan, Dilek Tekintaş, Cengiz Korucu, Turgay Kantürk, Uğurtan Atakan ve aile adına Selçuk Bütün’den oluşan seçici kurul, gerekirse ödülü en çok iki yapıt arasında paylaştırabilecektir.
Ödüle gönderilecek oyunlar 15 Şubat 2020 tarihine kadar 8 kopya olarak ödüle katılmak istendiğine ilişkin imzalı bir belge ve iletişim bilgileri (Telefon, adres, e-posta adresi) ile birlikte aşağıdaki posta kutusuna sadece PTT KARGO ile gönderilecektir. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.
Adres:
Sadece PTT Kargo!
Lütfü Selçuk Bütün
PK. 28 PTT Fenerbahçe Şubesi
Kadıköy İstanbul
(Başvuruların gönderim bilgisinin bir elektronik postayla selcukbutun@gmail.com adresine bildirilmesi rica olunur.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ