BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ “37 Yürek 37 Kalem”Öykü, anı, anlatı yazılarından oluşan “Yürekler Dile Geldi” isimli kitap, yılın son ayında Kültürkent Kuledibi Yayınları’ndan yayımlandı.

“BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ” diyen Hatay’lı 37 yazar çizer tarafından dayanışma, paylaşım, dostluk ve güvenin eseri olarak ortaya çıkan “Yürekler Dile Geldi”, her koşula rağmen birlikte üretimin mümkün olduğunun kanıtı niteliğinde.

Koordinatörlüğünü yazar, muzisyen sanat emekçisi ve Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Başkanı Nebih NAFILE’nin üstlendiği kitap, ustalar ile yazıya gönül vermiş yeni isimleri bir araya getiriyor. Hatay’ın kadim topraklarından beslenen yazılar, yaşama dair izleri yarınlara taşımakla kalmıyor yeni kalemlere cesaret kazandırma işlevini üstleniyor.

Gelmiş gelecek, düşle gerçek arasında kıtalararası yolculuğa çıkaran yazılar, yazarların resmi ve özgeçmişleri ile sunulmuş okurlara. Yazar resimleri, heykeltıraş ve mozaik sanatçısı Ahmet Bostancı’nın imzasını taşıyor. Kara kalem çizimlerinin eşliğinde okunan yazılar kimi zaman gülümsetiyor kimi zaman dökülmeye hazır yaşları taşıyor göz pınarlarına.

“Yürekler Dile Geldi” soyadına göre alfabetik sırayla aşağıda yer alan yazarların ürünlerinden oluşuyor.

*Mehmet Ali Akyüz
*Nihat Aslanyürek
*Sebahat Aslanyürek
*Canan Başkaya
*Ömer Bayraktar
*Nurettin Bellur
*Nuray Bulgurcu Beşerikli
*Ahmet Bostancı
*Muhsin Boz
*Aziz Büyükaşık
*Utkun Büyükaşık
*Nevra Çağlayan
*Nadya Çapar
*Sedat Doğan
*Süleyman Duman
*Eysel Erbaş
*Hikmet Güzel
*Bahar Gül
*Usulet Güner
*Sevim Yunus Habip
*Gülnaz Nurlu Kavvas
*Azime Yılmaz Kayman
*Serpil Korkmaz
*Nebih Nafile
*Derya Özkan
*Semih Özkan
*Fatma Özyurt
*Gülşen Randa
*Nesrin Sarıgül
*Selma Sayar
*Neslihan Kanuncu Seçkin
*Meral Türker
*Mehmet Yanar
*Duran Yaşar
*Yonca Yaşar
*Orhan Yeniocak
*Sezer Yorgun

Kitabın tanıtımı Hatay Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın katılımı ve desteği ile 11 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 14.30’da Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.


Yonca YAŞAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ