İsmail Cem Doğru

1975 yılında Hatay’ın Samandağ ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli öğrenimini Hatay’da tamamladı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden, 2012 yılında Sofia Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Şiirleri ve yazıları 1999 yılından bu yana çeşitli dergilerde ve gazetelerin kitap eklerinde yayımlanmakta… Radyolarda edebiyat içerikli programlar yaptı. 2002-2008 yılları arasında edebiyat atölyesi çalışmaları da dâhil olmak üzere birçok etkinlik organize etti.

2007 yılında Kuşak Edebiyat, 2013yılındaAmanos Edebiyat dergilerini arkadaşlarıyla beraber yayına hazırladı. 2014 yılında Aksisanat Edebiyat Dergisi ve aynı isimi taşıyan edebiyat portalını yayına hazırladı. Şiirin yanı sıra kitap incelemesi, eleştiri yazıları ve poetik metinler üzerine çalışmaya devam ediyor.

1998 yılından itibaren, zamanla değişen isimlerle sergilediği ve son zamanlarda Bay Aksi adıyla sürdürdüğü edebi-mizah gösterisinin yanı sıra mizah içerikli metinler kaleme aldı.

2005 yılında Rıfat Ilgaz Şiir yarışmasında başarı ödülünü aldı.

Kitapları:                                                                                   

  • Antoloji Şairleri Seçkisi – Varlık Yayınları / Cep Kitapları – 2004 (Şiir Antolojisi)
  • ARA – Mühür Yayınları – 2016 (Şiir)
  • Orhan Veli / Unutabilmek Maviler İçinde – İndie Yayıncılık – 2017 (Biyografik Roman)
  • Bay Aksi – Mühür Yayınları – 2019 (Mizah)

İletişim: icemdogru@gmail.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ