2020 Muammer Hacıoğlu Şiir Ödülü Başvurusu

Artshop Yayıncılık ve Hacıoğlu Ailesi tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen, ‘2019 Muammer Hacıoğlu Şiir Ödülü’ başvuruları başlamıştır.

ÖDÜL BAŞVURU KOŞULLARI:
1) Ödül Seçici Kurulu; Tekin Gönenç, Ayten Mutlu, Dilruba Nuray Erenler, Volkan Hacıoğlu ve Vedat Akdamar’dan oluşmaktadır.
2) Ödüle 1 Ocak 2019 ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ya da yayına hazır bir dosya ile aday olunabilir. Kitap kategorisindeki başvuru- larda yaş sınırlaması yoktur. Dosya kategorisinde ise 35 ve 35 yaş altı şairler katılabilir.
3) Ödüle kişiler kendileri doğrudan katılabilir; kitap kategori-sinde ise, yayınevleri şairin onayını almak koşuluyla katıla-bilir. Jüri üyeleri yarışmaya katılmayan bir şairi aday göstere- bilir. Jüri ayrıca değer gördüğü eserlere “Jüri Özel Ödülü” verebilir.
4) Ödül katılımındaki kitap ya da dosyanın daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerekmektedir.
5) Ödüle son katılım tarihi 15 mart 2020’dir.
6) Seçici Kurul tarafından bir şaire de “ŞİİR EMEK ÖDÜLÜ” verilecektir. Bu kategori yarışmalı değil seçici kurulun takdirindedir.
7) Kitap dalında birincilik ödülü olarak plaket ve-rilecek, dosya dalında birincilik alan şairin dosyası ise Artshop Yayıncılık tarafından yayınlanacaktır.
8) Ödüle aday olacak şairler; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte, kitaplarını ya da şiir dosyalarını (5 adet) olarak aşağıdaki adrese “Muammer Hacıoğlu 2020 Şiir Ödülü” yazarak gönderecektir;
VEDAT AKDAMAR; MERKEZ MAH. HAYDARPAŞA SOK. 12/5 KÜÇÜKKÖY-GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL
0533 3902127

9 ) Ödül için gönderilen yapıtlar açıklanmaz, yalnızca ödül kazananlar duyurulur.
10) Ödül kazanan yapıtlar 2020 yılı Nisan ayında açıklanır ve Muammer Hacıoğlu anısına düzenlenecek bir törende verilir.
10) Ödüle başvuranlar ilan edilen tüm koşulları, kabul etmiş sayılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ