Mamut Art Project Başvuruları Başladı…

2015’ten bu yana genç umut vadeden sanatçıları sektöre kazandırmak için çalışan Mamut Art Project için başvurular başladı. Bu yıl sekizinci kez düzenlenecek etkinlik, 30 Kasım’a kadar bağımsız sanatçıların başvurularını bekliyor.

1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek olan Mamut Art Project, kariyerlerinin başında olan genç bağımsız sanatçıların çalışmalarını destekliyor. Onları profesyonellerle aynı platformda bir araya getiriyor ve sanatçıların kendi iradeleriyle yürütebilecekleri disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlıyor.

Geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen Mamut Portfolyo Günleri bu yıl da genç sanatçılara Mamut ekibiyle buluşma, portfolyolarını tartışma ve fikir alma imkanı sunuyor. İstanbul dışındaki şehirlerde düzenlenecek portfolyo günleri ile ilgili detaylar ise çok yakında açıklanacak.

Mamut Art Project’in jüri üyeleri arasında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Programı Koordinatörü, sanatçı ve müzisyen Selçuk Artut; küratör, yazar ve SAHA Derneği Direktörü Çelenk Bafra; sanatçı Aslı Çavuşoğlu; artSümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer; OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu ve koleksiyoner Erol Tabanca bulunuyor.

Mamut’a başvurular 30 Kasım 2019’a kadar Mamut Art Project adresinden (www.mamutartproject.com) yapılabilecek.

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

Bilgi: sanatokur.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ