‘Damdaki Kemancı’ orijinal çevirisiyle sahneleniyor

‘Damdaki Kemancı’ orijinal çevirisiyle sahneleniyor

Dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan Damdaki Kemancı 50. yılında Cüneyt Gökçer’in anısına orijinal çevirisiyle sahneliyor.

Damdaki Kemancı, bu sezonda da dev kadrosuyla Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini paylaştığı müzikal, Türkçe sahnelenişinin 50. yılında, Nevit Kodallı’nın kaleme aldığı Türkçe sözlerle yeni sezonda Cüneyt Gökçer’in anısına orijinal çeviriyle sahneleniyor. Sezonun ilk temsili 21 Eylül’de izleyicisi ile buluştu, 28 Ekim’e kadar sahnelenmeye devam edecek.

“Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı Müzikali’nin bu yıl, Cüneyt Gökçer ile Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 1969 yılında Türkçe olarak ilk sahnelenişinin 50. yılı kutlanıyor. Bu sezon Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın, bu ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle devam ediyor. Ayrıca, dönemin üslubuna yakın olarak, Türk tiyatrosunun en değerli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor.

Tarihler:

21-28 Eylül 2019

27-28 Ekim 2019

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

Kaynak: murekkephaber.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ