“Japon Çocuk Bayramı” İstanbul’da da kutlanacak

Japon Sanat Festivali ile “Japon Çocuk Bayramı” İstanbul’da da kutlanacak. AISIN Group’un sponsorluğunda, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Japon Müziği ve Sanatları Derneği, EPOS 7 Derneği, Sushico ve UNIQ Istanbul’un destekleriyle yapılan etkinliklerin bu yıl üçüncüsü düzenlenecek.

Çocuk Bayramının sembolü olan renkli koi balıkları ile süslenecek festival mekânında; Japon Sanat Merkezi’ne bağlı Türk ve Japon sanatçıların Sumi-e, Shodo, İkebana eserleri ve kimonolardan oluşan yüzden fazla eserle “9. NİTTOTEN SERGİSİ” de yapılacak. Sergi 12 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.  Ziyaretçiler dileklerini yazıp kâğıttan turna yaparak, Hiroşima Barış Müzesi’ne yollanacak “Bin Turna Kampanyası”na katılabilecekler.

Festivalde ayrıca Koto, Suşi, Sumi-e, Shodo, İkebana, Chirimen, Manga, Origami gibi çeşitli Japon sanatlarını tanıtan workshoplar, uzmanların Japon kültürünün çeşitli yönlerini anlatacakları konuşmalar ve ünlü sanatçı Atsuko Suetomi’nin çocuklarla birlikte vereceği “Anime Şarkıları Konseri” gibi çok sayıda etkinlik sizleri bekliyor.

Bilgi: www.murekkephaber.com

Çağla Göksel Çakır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ