2019 yılı Ayfer Öneysan Çocuk Yazını Ödül Yarışması’nın Amaçları ve Şartları belli oldu.

      Kanguru Yayınları’nın  düzenlemiş olduğu 2019 yılı Ayfer Öneysan  Çocuk Yazını Ödül Yarışması’nın amaçları ve şartları belli oldu.     

Kanguru Yayınları, çocuk yazınına ve çocuk tiyatrosuna uzun yıllar emek vermiş olan Ayfer ÖNEYSAN adına, her yıl çocuk yazınının değişik dallarında verilmek üzere bu yıl da Ayfer ÖNEYSAN Çocuk Yazını Ödülü düzenleme kararı almıştır.

 AMAÇLAR:

1. Çocuk yazınımıza nitelikli ve estetik düzeyi yüksek yeni yapıtlar kazandırmak.

2. Bu yapıtlar yoluyla dil ve edebiyatın güzelliklerini çocuk okurlara sezdirerek, onların sanatsal ve yazınsal beğenilerini geliştirmek; yaratıcılıklarını ve düşsel ufuklarını genişletmek.

3. Dile gösterilecek özen aracılığıyla çocukların dil gelişimlerine katkıda bulunmak.

4. Çocuk yazınımıza yeni yazarlar kazandırmak.
 

KATILIM KOŞULLARI:

1. AYFER ÖNEYSAN ÇOCUK YAZINI ÖDÜLÜ bu yıl  “Öykü” dalında verilecektir. Yapıtlar 8-14 yaş grubuna yönelik olacaktır.

2. Ödüllere, amatör ve profesyonel bütün yazarlar ve konuya ilgi duyan 18 yaş üstü herkes katılabilir.

3. Daha önce herhangi bir ödül almış ya da herhangi bir biçimde yayımlanmış yapıtlar ödüllere katılamazlar.

4- Ödüle en az 30 en çok 50 (A4) sayfasından oluşan ve Times New Roman 12 yazı stili ve boyutuyla, çift aralıklı olarak bilgisayarda yazılmış bir Öykü Dosyası ile katılmak şarttır. Dosyada birden çok öykü yer almalıdır. 

5. Ödüle katılmak için, ödüle katılanın adı soyadı, telefonları, adresi, öz geçmiş bilgileri, bir adet fotoğrafı, yapıtın bir adet CD ve metnin 5 adet kopyası da gereklidir. 

6. Yapıtların özgün olması şarttır. Herhangi bir biçimde alıntı ya da benzerlikler taşımamalıdır.

YAPITLARIN TESLİMİ:

1. Son katılım tarihi 15. 07. 2019’dur. Bu tarihten sonra gelecek yapıtlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Kargo ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2. Dosyaların yollanacağı adres: Kanguru Yayınları Meşrutiyet Caddesi, Konur Sokak 19/1 Kızılay-ANKARA Telefon: (0312) 419 77 423.

Dosyalar elden teslim edilebilir, kargo ya da iadeli taahhütlü posta ile ulaştırılabilir.

ÖDÜL SONUÇLARI ve ÖDÜLLER:

Ödül sonuçları 15.09.2019 tarihinde açıklanacaktır. Ödül töreninin yapılacağı yer ödül açıklandığında duyurulacaktır. Ödüle katılan yapıtlar arasından sadece bir dosyaya 1. Ödülü verilecektir.Jüri gerekli görürse ayrıca bir özendirme ödülü verilecektir.Dereceye giren yapıtlar Kanguru Yayınları tarafından kitap halinde yayımlanacaktır. Ödül alan kitaplar en geç 01.01.2020 tarihinde yayımlanacaktır. Yapıtlar 1000 (bin) adet basılacak ve yazarlarına %10 telif üzerinden 100 adet (yüz adet) kitap verilecektir. Ödül alan yapıt Kanguru yayınları arasından yayımlanması konusunda yazarla mutabakata varıldığında, 2 yıllık (iki yıllık) sözleşme imzalanacaktır.


ÖDÜL JÜRİSİ: Hülya Soyşekerci, Yunus Bekir Yurdakul, Doç. Dr. Medine Sivri, Şaban Akbaba, Aydın Şimşek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ