Datça’da ‘Can Yücel Kültür Sanat Festivali’

Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın organize ettiği Can Yücel Kültür Sanat Festivali, 26, 27 ve 28 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Datça Belediyesi ve Datça halkının katkılarıyla yapılan festivalde ticarî amaç güdülmüyor; tüm giderler imece usulü karşılanıyor. Bu nedenle konserler dahil tüm etkinlikler ücretsiz izlenebilecek.Üç gün sürecek etkinliklerde Nida Ateş, Lüksüz, Komik Günler, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşçilerinin orkestrası imeceye destek vermek için karşılıksız sahne alacak.

Müfide İnselel gibi Datça’nın tüm müzisyenleri ve gruplarının konser vereceği festivalde Türkiye’nin tanınmış şairleri, edebiyatçıları, ressamları, tiyatrocuları, fotoğraf sanatçıları, söyleşi, dinleti ve sergilerle konukları kültür ve sanata doyuracak.

Festivalin son günü Hızırşah’ta piknik düzenlenecek. Tüm Datçalılar festivale katılan konuklarla birlikte yeryüzü sofrası kuracak. Piknik alanında yöresel müzikler ve oyunlar eşliğinde kardeşlik, dostluk mesajları verilecek.

Datça Kültür Sanat Dayanışması adına konuşan ressam İbrahim Çiftçioğlu, “Datça antik çağdan bu yana kültür sanatın merkezi oldu. Bu özelliğini bugün de sürdürüyor. Can Yücel Kültür Sanat Festivali bir festivalden öte bir etkinlik. Çünkü, tüm giderler imece usulüyle karşılanıyor. Datça halkı el ele vererek Can Yücel ismini yaşatıyor. Farklı görüşlerden, farklı kesimlerden, herkes ‘Kültür ve Sanat’  çatısı altında birleşiyor. Bu yüzden yaşasın hayat, yaşasın sanat diyoruz.” dedi.

Haber: Çağla Göksel Çakır

Bilgi: www.murekkephaber.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ