A. Galip, Dehliz’le Har Kitap Kafe’de

Şair A. Galip Kabasakaloğlu, toplu şiir kitabı ‘Dehliz’le Har Kitap Kafe’de İstanbullu şiir severleri bekliyor. Şair, 20 Nisan Cumartesi günü ‘Müntehir Aşklar’, ‘Müteakip Aşklar’, ‘Dipsiz Girdap’ ve ‘Elimde Çürüyor Elma’ şiir kitaplarının toplamı olan ‘Dehliz’ ve şiir serüveni üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Şairin kitaplarını imzalayacağı etkinlik, saat 18.00’de Kadıköy’deki Har Kitap Kafe’de yapılacak.

A. Galip Kabasakaloğlu(1968, Sivas – )

İlköğrenimini Sivas ve Malatya’da, liseyi Ankara’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde ‘sosyalist devlet’ kavramı hakkındaki teziyle yüksek lisansını tamamladı.

2000 yılından bu yana şiir ve minimal öykülerinin yanı sıra felsefi ve politik denemeleri, roman ve şiir incelemeleri, eleştiri yazıları ile söyleşileri Alevilerin Sesi, Cumhuriyet Pazar, E, Edebiyat ve Eleştiri, Evrensel, Evrensel Kültür, Felsefe Yazın, Gündem Özgürart, Kunduz Düşleri, Milliyet Sanat, Radikal İki, Radikal Kitap, Uç, Ütopiya, Varlık, Yasakmeyve gibi dergi, gazete ve eklerinde yayımlandı.

Felsefece, Zil ve Teneffüs gibi pedagoji dergilerinin yayın kurullarında yer aldı. Çok sayıda şiiri Tolga Çandar, Nurettin Rençber, Sevinç Eratalay, Sait Saim, Şehriban Ebem gibi sanatçılar tarafından bestelenip albümlerde okundu. Felsefe öğretmenliği yapan A. Galip Kabasakaloğlu, MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) üyesidir.

Yapıtları

Şiir: Müntehir Aşklar, 2000, Virtüel Yayınları, İst.; Müteakip Aşklar, 2010, Hayâl Yayınları, Ank.; Dipsiz Girdap, 2013, İmla Kitap, Ank.; Elimde Çürüyor Elma, 2018, Kaos Çocuk Parkı Yayınları, Ank., Dehliz, 2018, Kaos Çocuk Parkı Yayınları, Ank.,

İnceleme:Tartışılan Roman / Etik ve Estetik Boyutuyla, 2007, Algı Yayıncılık; Tartışılan Alevilik / Türk ve İslam Boyutuyla, 2011, Bence Kitap Yayınları, Ank.; Tartışılan Aşklar / Sosyal ve Siyasal Boyutuyla, 2011, Bence Kitap Yayınları, Ank.

Minimal Öykü:Kıpkısa Yaşamlar Upuzun Öyküler, 2011, Bence Kitap Yayınları, Ank.; Minimal Öykü Nedir, Derleme, 2011, Bence Kitap Yayınları, Ank.

Ortak Kitaplar:Dahiler ve Aşkları, 2009, İkaros Yayınları, İst.; Liderler ve Aşkları, 2010, İkaros Yayınları, İst.

Haber: Çağla Göksel Çakır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ