İzmir’de EpicFair Müzik Festivali

EpicFair Müzik Festivali, 20 Nisan’da 4. kez, İzmir Kültürpark’ta düzenlenecek. 2016 yılında ilki gerçekleşen EpicFair, 4. senesinde, iki ayrı mekândaki 3 ayrı sahnesi ile daha kapsamlı bir festivale dönüşüyor. Yurt dışı ve yurt içinden önemli isimlerin gün boyu sürecek canlı performansları ve aktivitelerinin yer alacağı organizasyonun bu yıl, 3 bin 500 müzik severi ağırlaması bekleniyor.

Etkinliği, ajans Publikogerçekleştiriyor. Kendine Has ana sponsorluğundayapılan festivalde RedBull Music, kendi sahnesi ile yer alıyor. Festivalin diğer destekçileri Art Israel ve InstitutFrançaisTurquie.

Festivalin yurt dışından konukları; Afro-funk’ın yükselen ismi Togo kökenli Fransız grup Vaudou Game, Londra’nın dünya müzik sahnesine son armağanı, elektronik post-punk grubu HMLTD,  İsrailli psych-rock grubu OuzoBazooka, yine İsrail’den elektronik üçlüsü Shame On Us, Disco HalalLabel çatısı altında çalışan elektronik müzik prodüktörü Naduve ve Birleşik Devletler doğumlu, müzisyen, prodüktörAlek Lee.

Festivale katılan yerli isimler ise şöyle: Kült progressiverock grubu Nekropsi, Şamanistik bir ayini andıran performanslarında tekno ve folk’u bir araya getiren İnsanlar, geçtiğimiz sene Montreux Jazz festivalinden en iyi çıkış yapan grup ödülü ile dönen elektronik üçlüsü Islandman, 2018’in en dikkat çekici albümlerinden birine imza atan Gözyaşı Çetesi, ülkenin yükselen synth pop akımında kendine has bir yer edinen Brek, yerli sahnenin özgün stile sahip ikilisi Hedonutopia, 2005’ten bu yana dijital müzik blog’u ile farklı projelerde yer alan Undomundo.Bu arada festivalin afiş tasarımı, önde gelen illüstratörler arasında yer alan Kaan Bağcı’ya ait.

Sahneler ve Tüm Performanslar

Kendine Has Kübana Sahnesi

Nekropsi, HMLTD OuzoBazooka, Shame On Us Gözyaşı Çetesi, Bant Mag. Dj set

RedBull Music Ada Sahnesi

Vaudou Game, İnsanlar Islandman, Hedonutopia, BrekNaduve

Göl sahnesi

Alek Lee, Undomundo, Jan ApeironSoundsystem, LocalSoundboyz

Festival Mekânları

Festival, İzmir şehir merkezindeki tropik bir park olan Kültürpark’ta gerçekleştiriliyor. Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda, Türkiye eğlence kültürünü elinde bulunduran Kültürpark, içindeki gazinolarda birçok ünlü müzisyen ve artiste de ev sahipliği yapmıştı. Festival Kültürpark içinde bulunan Kübana ve Ada Gazinolarında yapılacak.

Bilgi: www.murekkephaber.com

Haber: Çağla Göksel Çakır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ