İzmir Kitap Fuarı 24. Kez Kapılarını Açıyor

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl 24.’sü düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, 6 Nisan Cumartesi günü,her zaman olduğu gibi yine Kültürpark’ta kapılarını açıyor.

24. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu değerli şair ve yazarımız Hidayet Karakuş. TÜYAP tarafından kendisi için hazırlanmış olan “Türkçem Adresimdir” adlı bir kitap Karakuş’a armağan olarak sunulacak. Fuar süresince düzenlenecek olan panel ve söyleşilerde Hidayet Karakuş’un hayatı, edebî yönü, eserleri ele alınacak ve kendi sesinden şiir dinletisi gerçekleştirilecek.

6-14 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan Kitap Fuarı’na bu yıl 450 yayınevinin katılması bekleniyor.Pek çok kültür ve imza etkinliğinin de düzenleneceği fuarda;okurlar, hem yeni çıkan kitapları bir arada bulabilecek hem de sevdikleri şair ve yazarlarla tanışma olanağı elde edebilecekler.Bu etkinliklerden bazılarını sıralayacak olursak: PEN Türkiye tarafından görevlendirilerek bu yılın Dünya Şiir Günü Bildirisi’ni yazan Süreyya Berfe için bir ödül töreni gerçekleştirilecek. TÜYAP tarafından düzenlenen “Nâzım Hikmet ve Kadınlar” konulu bir söyleşide Zeynep Oral konuşmacı. İnkılâp Yayınları tarafından hazırlanan bir başka söyleşideyse Sinan Meydan “Atatürk Etkisi” hakkında konuşacak. Bilgi Yayınevi’nin düzenleyeceği Yunus Bekir Yurdakul’un yönetip sunumunu Hidayet Karakuş, Mavisel Yener, Şahin İzgüve Biray Üstüner’in yapacağı bir törendeyse, edebiyatımızın önemli isimlerinden Muzaffer İzgü anısına ikincisi düzenlenen “II.Muzaffer İzgü Gülmece Öykü Ödül Töreni”gerçekleştirilecek. Ceyhun Atuf Kansu 100. Yaşında 7 şiiriyle İzmir Edebiyat Platformu tarafından düzenlenen bir şiir dinletisiyle anılacak.

Etkinlik takvimi her zaman olduğu gibi, fuara girişte danışma masalarından elde edilebilir.Daha aydınlık güzel günlere umudu çoğaltan bol okurlu kitap günleri olsun.

Gülşen Ersan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ