Derya Derya Yılmaz

Yazar, Ressam / Writer, Painting

Derya Derya Yılmaz, Ankara’da doğdu, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. Öykü yayımlamayı sürdürürken Semih Gümüş’ün Notos bünyesinde Adatepe Taşmektep’te gerçekleştirdiği “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”ne katıldı.

Daha çok öykü türü üzerinde yoğunlaşan, öykülerini ve yazılarını Cumhuriyet Kitap, Notos, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, Gösteri, Yeni e, Lacivert dergileriyle, oggito.com, aksisanat.com sitelerinde yayımlayan, kişisel atölyesinde resim çalışmalarını aralıksız sürdüren yazar-ressam, öte yandan öğretmenlik de yapıyor.

Antalya’da yaşayan, kentin mevsimlik Adalya Kültür Edebiyat Seçkisinin genel sanat yönetmenliğini ve aksisant.com sitesindeki köşeyi yürüten sanatçının bazı özel koleksiyonlarda resimleri de bulunuyor. Yılmaz, aynı zamanda yayımladığı hiçbiryerde (2015) adlı romanıyla tanınıyor.

Katıldığı Sergiler,

“Kadınca Düşler” Karma Resim Sergisi (2015) İkizler Antika Sanat Galerisi (Ankara)

“Tenedos’luCorvus” Kişisel Resim Sergisi (2017) Bozcaada Sanat Galerisi (Çanakkale)

“Pamfilya’dan Haber Var” Kişisel Resim Sergisi (2018) Devlet Güzel Sanatlar Galerisi (Antalya)

“Pamfilya’dan Likya’ya” Kişisel Resim Sergisi (2019) Antalya Müzesi (Antalya)

Derya Derya Yılmaz wasborn in Ankara, graduatedfromtheDepartment of PaintingTeaching, theFaculty of Education Gazi University. Whileshewaspublishing her stories, shealsoparticipated in thecoursecalled “Creative Writer Workshop” which Semih Gümüş carriedout in Adatepe Taşmektepwithinthescope of Notos.

Thewriter-artist whomostlyfocuses on story, publishes her storiesandproses in Notos, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, Gösteri, Yeni e, Lacivert magazinesand oggito.com and aksisanat.com web-sitesandruns her paintingstudiescontinuously in her private workshop alsoworks as an art teacher at a school.

Artist wholives in Antalya, understakes general art drecting of AdalyaCultureLiteraryAnthologywhich is a seasonalperiodical of thecityand Yılmaz has a corner on aksisanat.com web-site. Yılmaz has paintings in someprivatecollections, takespart in manygroupexhibitions is alsoknownfor her novel “hiçbiryerde”(2015)

TheExhibitionsSheAttended,

“FeminineThaughts” GroupPaintingExhibition (2015) İkizler Antic& Art Gallery  (Ankara)

“CorvusFromTenedos” PersonalPaintingExhibition (2017) Bozcaada Art Gallery (Çanakkale)

There is News FromPamphilia” PersonalPaintingExhibition (2018) StateFineArts Gallery (Antalya)

“FromPamphiliatoLykıa” PersonalPaintingExhibition (2019) Antalya Museum (Antalya)

İletişim / Contact:

deryaderya_yilmaz@hotmail.com

www.deryayilmaz.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ