Erkan Karakiraz

ERKAN KARAKİRAZ

İngiliz Dili ve Eğitimi bölümü mezunu olan Erkan Karakiraz İzmir’de yaşıyor.

Erkan Karakiraz’ın şiirleri, denemeleri, inceleme yazıları ve söyleşileri Akatalpa, Aksisanat, Bireylikler, CazKedisi, Gard, Koza Düşünce, Roman Kahramanları, Sahne, Şiirden, Şiiri Özlüyorum, Ücra, Varlık, Yasakmeyve, Yıldız Tozu vb. dergilerde ve çeşitli fanzinlerde yayımlandı.

“Yerüstü”, “Şatokilitli” ve “Yer Üssü Alfa” isimli fanzinleri hazırladı ve çıkardı. “Yerüstü”nü kitap dizisi olarak çıkarmaya devam ediyor; “Yer Üssü Alfa” fanzin macerası da sürüyor. Kurşun Kalem dergisinin ve Yerüstü kitap dizisinin yayın kurulunda yer aldı; halen CazKedisi şiir ve şiir kültürü dergisi yayın kurulunda yer alıyor.

‘Yerüstü Şiir Okumaları’ adı altında bir atölye çalışmasını yürüttü. Nâzım Hikmet Kültür Merkezi İzmir şubesinde, “Şiir Ağacı” atölyesi kapsamında, “Şiirli Zaman Makinesi” oturumlarını hazırlayıp yönetti. İlk şiir kitabı “İçgeçit”, Nisan 2016’da Noktürn Yayınları tarafından yayımlandı. Yazmayı, şiir, inceleme, deneme, söyleşi, çeviri, oyun ve öykü ekseninde sürdürüyor.

Erkan Karakiraz, elektronik, noise, deneysel ve akustik-folk türlerinde şarkıyazarı ve yorumcu olarak bağımsız müzik alanında varlık gösterdi. Bantt, Samsa, TheSellotapes TR, [Fé], Karakiraz, Bore-dom, Per Cachou, Picnic.k.er, Eski Kasetler, Ta Ke(n)disi ve POETİKELEKTRONİK adları altında müzik yaptı, kaydettiği görsel/işitsel kolajları içeren video-art işleriyle desteklediği konserler verdi ve Marmaris Kısa Film Festivali komitesi içerisinde yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ