Tebeşir Dairesi

Uykudan Önce Tiyatro!

Büyük Salon

Rüyalarımıza gitmeden önceki saatlerde, tiyatrocular olarak, sizlerle ve çocuklarınızla düşlerimizi paylaşmak istedik. Düşlerimizi çoğaltalım ve ilham dolarak uyanalım yeni sabahlara… Güzel oyunlar izleyip, güzel gerçekler hayal edelim çocuklar ve anne babalar olarak, tiyatrolarla birlikte!

“Tebeşir Dairesi”

Altkat Sanat Tiyatrosu

Oynayanlar: Selver Çavuş, Sena Yapar, Beyza Candemir, Büşra Korkmaz, Öykü Orhan, Diren Durgun, Gizem Özgün, Vedat Sezer, Nevzat Süs.

Ülkelerini terk etmek zorunda kalan prens ve prenses çocukları Michel’i sarayda unutup giderler. Sarayın hizmetçilerinden olan Gruşe bebek Michel’i bulup onu kendi çocuğu gibi büyütür. Artık Michel, Gruşe’yi anne olarak bilmektedir. Peki, bir gün prenses çıkıp gelirse ne olur?

Çocuk ve anne ilişkisi yeryüzündeki ilişkilerin en değerlisidir. Fakat çocuğu büyütmek, başka bir özveri serüvenidir. Çocuğa verilen emek, bir anlamda annelikten daha yüce bir duruma gelebiliyor.

Bertolt Brecht’in Kafkas Tebeşir Dairesi’den düzenlediğimiz bu oyun, aynı zamanda klasik bir eserin çocuklara gösterilmesi niteliğini taşıyor.

Tarih: 25 Mayıs 2018

Saat: 20:00

Mekân: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Bilet Fiyatı: 25 TL

+6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ