Kahve Sohbetleri

Pera Müzesi ile Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Kahve Sohbetleri” konuşma serisi, 28 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikle devam ediyor.
Pera Müzesi’nde “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamında sunulan “Kahve Sohbetleri”, bu ay Prof. Dr. Kemalettin Kuzucu’yu ağırlıyor. Kuzucu’nun “Seyahatnamelerde, Anılarda Türk Kahvesi ve Kahvehanesi” başlıklı konuşması, Doğulu, Batılı, yerli seyyah, politikacı, sanatçı, bilim adamı ve entelektüellerin hatıratlarına ve anılarına yansıyan Türk kahvesi kültürünü mercek altına alıyor. Kahve kültürünün dünya imgelemine yerleşmesinin tarihsel serüvenini gözler önüne seren konuşma, kahvenin halk kültürüne kattıkları, devlet ve toplum hayatındaki yeri gibi konularda hafızalarda yer edinen bilgileri güncellemeyi amaçlıyor.

“Seyahatnamelerde, Anılarda Türk Kahvesi ve Kahvehanesi” başlıklı konuşma, 28 Nisan Cumartesi günü saat 14:30’da Pera Müzesi Oditoryumunda ücretsiz gerçekleşiyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ