Ayvalık Tiyatro Festivali Nisan Ayında Yapılacak

Ayvalık Tiyatro Festivali Nisan Ayında Yapılacak

Ayvalık Kültür Sanat Derneği (Ayküsad) ve Ayvalık Sanat Derneği (ASD)’nin, Ayvalık Belediyesi katkıları ve işbirliğinde gerçekleştirdiği festival bu yıl 9. kez yapılacak. Festivalin bu yıl da 25-29 Nisan 2018’de yapılması planlanmakta. Türkiye’nin birçok bölgesinden tiyatroları ve sahne çalışmalarını Ayvalık’ta buluşturan festivalin amacı; amatör, profesyonel, üniversite ve gençlik tiyatrolarının seçkin örneklerini Ayvalık seyircisi ile bir araya getirmek.

  1. Ayvalık Tiyatro Festivali’nin sloganı “Her şeye rağmen tiyatro!..” olarak seçilmiş. Doğayı, emeği ve insan olma onurunu yerle bir eden çelişkilere, anlayışlara ve uygulamalara boyun eğmemek, ötekileştirmeden, küçümsemeden, saldırmadan, şiddet uygulamadan, sömürmeden yaşamayı ilke edinmek ve bu çağrıyı her bireyde içselleştirmek sanatla mümkündür.
  2. yılda festivalin yine önemli konukları olacak. Sanatçılar ve değerli tiyatro ustaları ile atölye çalışmaları ve söyleşiler yapılacak. Oynanan oyunlar üzerine söyleşilerin yanı sıra, oyunculuk, güncel tiyatro konuları ve üsluplarının da konu edileceği söyleşilere ilgi duyanların katılımı sağlanacak ve kültürel anlamda paylaşım sağlanacaktır.
  3. Ayvalık Tiyatro Festivali “Emek Ödülü” Değerli Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan’a verilecektir.
  4. Ayvalık Tiyatro Festivali Tanıtım Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=LisCnJwA0CM

Ayvalık Tiyatro Festivali web sayfası: http://www.ayvaliktiyatrofestivali.com/

(www.tiyatrodergisi.com.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ