Mahir Karayazı

Mahir KARAYAZI

2002 yılında Varlık Dergisi Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde “KADRAN” isimli şiir dosyasıyla ön elemeyi geçenler arasında yer aldı. Şiiri ilk kez 2003 yılında Varlık Dergisi’nde yayınlandı.

Şiirleri, öyküleri, makaleleri ve söyleşileri Agos, Akatalpa, BirGün, BirGün Kitap, Boo, Evrensel, Galapera Öykü, Gard, Karakalem, Muaf, Patika, Sol, Varlık, Yasakmeyve vb. gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Yasakmeyve ve Karakalem Dergileri’nde çalıştı. 2007 yılında “Dağınık Harfler Sokağı” adlı fanzini (üç sayı) çıkardı.

2007 yılında “Eksilme”, 2009 yılında “Merdiven”, 2011 yılında “Bardağın İçine Bakmak” adlı kısa filmleri çekti.Aralarında Mercan Dede, Ercan Kesal, Erkan Sever, Kadir Aydemir, Nihat Behram, Haydar Ergülen, Feryal Öney gibi farklı sanat disiplinlerinden isimlerin de olduğu (şu ana kadar) elli iki sanatçı ile 2013 yılında “Rıhdan” adlı anlatı – belgeseli çekmeye başladı, halen devam ediyor. “Rıhdan”, “Falan – Feşmekan” adı ile Hayat TV’de yayınlandı. Ayrıca bir çok şiir festivalinde ve çeşitli sinemalarda gösterimleri yapıldı, yapılmaya devam ediyor.2013 yılında Mercan Dede’nin “Dünya” albümünde şiirleri ile yer aldı.

Ödülleri:

“Beş Taş” adlı kitabı 2009 Cemal Süreya İlk Kitap Özendirme Ödülü’nü aldı.

Şiir Kitapları:

Beş Taş (2009, Komşu Yayınları: 40, Şiir: 36, İst., 64 s.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ