Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’nin İkincisi Sonuçlandı

Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’nin ikincisi sonuçlandı.

Gıda-İş Sendikası’nın Şair-Yazar Sennur Sezer’in anısını yaşatmayı hedefleyerek düzenlediği “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri”nin ikincisi de sonuçlandı.
Yarışmaya Türkiye’nin her coğrafyasından geçici, taşerona bağlı olarak sendikasız, güvencesiz çalışanlar, sigortasız çalışmak zorunda bırakılan işçiler, ev işçisi kadınlar, yurt dışından emekçiler ve emekliler katıldı.

Öykü dalındaki seçici kurulda; Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Aslı Erdoğan, Zeynep Uzunbay, Türker Ayyıldız yer aldı. Şiir dalında ise Orhan Alkaya, Gülce Başer, Nalan Çelik Çelik, Şükrü Erbaş ve C. Hakkı Zariç tarafından şiirler incelendi.

EN İYİ ÖYKÜ: ‘ACI BİR SÖZCÜKTÜR’
Seçici Kurul “Sennur Sezer Emek – Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri” 2017 Yarışması Değerlendirme Sonuçlarına göre; öykü dalında birinciliği “Acı Bir Sözcüktür” isimli öyküsüyle Şeyma Koç; ikinciliği “Babamın Penceresi” isimli öyküsüyle Burhan Yeşilyurt; üçüncülüğü ise “Kan” isimli öyküsüyle yarışmaya katılan Sitem Şanlı kazanmıştır.

Ayrıca Anıl Can Uğuz “Hikmet ve Şöbiyet” isimli öyküsüyle mansiyon ödülü almaya değer görüldü.

ŞİİR ÖDÜLÜ: TELAFFUZUN İNTİHARI
Yarışmanın şiir dalında ise; birinciliğe Recep Karaman “Telaffuzun İntiharı” isimli şiiriyle, ikinciliğe Gökhan Taner Günsan “Bu Şiir” isimli şiiriyle, üçüncülüğe İ.Deniz Aslan “Bir Buluttu Kızımın Saçları” isimli şiiriyle layık görüldü.

Mansiyon ödüllerine sırasıyla Narin Yükler’in “Mevsimlik Göç”, İsmail Biçer’in “Yitik Dirim”, Oya Özgün Özder’in “Kovuk”, Felek Yılmaz’ın “Üçgeninde Kadın”, Inan Ulaş Arslanbogan’ın “Adını Koymadığım Şeyler Var”, Nilgün Emre’’nin “Yedinci Mühür”, Serdar Çelik’in “Karanlığın ve Aydınlığın” layık görüldü.

Ödüller, Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran 2017 Pazartesi günü, Cezayir Konferans Salonu’nda saat 19.00’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ