Türkan Saylan Öykü Ödülü, ‘Akılsız Sokrates’ İle Mehmet Fırat Pürselim’in Oldu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan adına verilen, “Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri” Levent’te bulunan İş Sanat, İş Kuleleri’nde  düzenlenen törenle sahiplerine verildi.Mehmet Fırat Pürselim, “Akılsız Sokrates” kitabı ile,Arife Kalender ise “Dört İsmail Bir Leyla” eseriyle ödüle layık görüldü.

Akademisyen, yazar, eğitimci ve eski Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı olan Prof. Dr. Türkan Saylan ölümünün 8’inci yılında anıldı. Anma etkinlikleri kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından, 7. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri/8. Anma Töreni düzenlendi. Levent’te bulunan İş Sanat, İş Kuleleri’nde  düzenlenen gece saat 19.00’da başladı. Törene sanat ve bilim dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Tören, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmalardan sonra Türkan Saylan’ın yaşamından kesitler sunan “Adı Türkan” adlı belgesel gösterimi yapıldı. Belgesel gösteriminin ardından ödül törenine geçildi.

Bu yıl 7’incisi verilen Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödüllerinde, sanat dalında “öykü” ödülünü “Dört İsmail Bir Leyla” eseriyle Arife Kalender ve “Akılsız Sokrates” eseriyle Mehmet Fırat Pürselim kazandı. Bilim alanında verilen ödüle ise  Doç. Dr. Emine Eren Koçak layık görüldü. Kazananlara ödüllerini  ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ