21. Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü Başvuruları Başladı

Buca(İzmir) Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü başvuruları başladı. Ödülün şartnamesi şu şekilde açıklandı;

1-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’ne yayımlanmamış kitap oylumlu bir dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması yoktur. Kitap oylumu taşımayan dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmaz. Önceden ödül kazanmış dosyalar yarışma dışı tutulur.

2- Yarışmaya katılan adaylar başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini aynı adla sunabilirler; ancak resmi işlemler ile ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.

3- Ödüle, 1982 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir. (Katılımcıların, adına şiir ödülü düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan’ın vefat yaşı olan 35 yaşını geçmemeleri esas alınmıştır)

4- Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak 6 (altı) nüsha kitap oylumlu dosya halinde gönderilmelidir.

5 – Katılımcının adı, soyadı, kısa özgeçmişi, posta adresi, varsa e-posta adresi ve telefon numarası yazılmış olmalıdır.

6 – Şiir Ödülüne son katılım 14 Nisan 2017, cuma günü saat 17.00’ye kadardır.

7-Dosyalar, posta, kargo ile ya da elden “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2017” Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Uğur Mumcu Cad. No:29 Buca/İZMİR adresine ulaştırılmalıdır. Postada meydana gelecek gecikmelerden Müdürlüğümüz sorumlu değildir.

8- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü”, 09 Haziran 2017, Cuma günü saat 19.30’da Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek kokteyli tören ile verilecektir.

9-Ödül kazananların, İzmir ve yakın çevresi dışından katılmaları halinde, ödül gecesi konaklamaları Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Ulaşım kendilerine aittir.

10- Seçici Kurul; Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, M. Kadri Sümer, Ahmet Günbaş ve Halim Yazıcı’dan oluşur.

11- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü” 3500.-TL. dir. Seçici Kurul değer bulduğu takdirde “Başarı Ödülü” verilebilir. Başarı Ödülü 1500.- TL’dir.

12- Yarışmaya gönderilen dosyalar iade edilmez.

13- Sonuçlar 01 Haziran 2017, Pazartesi gününden itibaren internet sitemizde yayınlanacaktır. (www.buca.bel.tr) .

Başarı Dileklerimizle…

Bilgi ve İletişim:
Buca Belediyesi
Tel: 0 232 439 10 10 – Dahili: 2612

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ