Festivalde 11 Yerli Oyun Yeniden Sahnelerde…

Pandemi sebebiyle uzun süre sahnelere ara vermek zorunda kalan 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Türkiye’den 11 yerli oyun izleyicilerle buluşuyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen programdaki 14 yerli yapımın 11‘i 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında sahnelerde prömiyer yapıyor.

Zerrin Tekindor’un performansıyla oynanan Toz’un yanı sıra; Emre Kınay’ın performansıyla izleyeceğimiz Irgat, Zehra İpşiroğlu’nun yazdığı Yüzleşme, BAMİstanbul’dan Istırap Korosu, Sema Elcim’in metnini yazdığı, Ahmet Sami Özbudak’ın yönettiği Gabriel’in Düşü, Eyüp Emre Uçaray’ın yönettiği Koleksiyoncu, Kocaeli Şehir Tiyatroları’ndan Mehmet Birkiye’nin yönettiği Vişne Bahçesi, Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndan Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor, İstanbul Tiyatro Festivali yapımı, Yelda Baskın’ın yönettiği Beni Sakın Yumruklardan ile çocuk oyunları Eşit Masallar ve Mitolojik Hikâyeler ilk kez festivalde izleyici ile buluşacak. Podacto yapımı Godot’yu Beklerken ve Açık Aile ile Tiyatro Boyalı Kuş’tan Kendine Ait Bir Oda ise çevrimiçi olarak dinlenebiliyor. Festivalde ayrıca Hollanda, Fransa ve İtalya’dan büyük övgü toplayan 4 uluslararası prodüksiyon mekanlarda; 7 uluslararası yapım ise çevrimiçi programda seyirciyle buluşuyor.

Bu yıl da hem fiziki hem de çevrimiçi olarak kurgulanan festivaldeki fiziki performanslar COVID-19 önlemleri altında Alan Kadıköy, Atlas 1948 Sineması, Duru Ataşehir, Moda Sahnesi, Caddebostan Kültür Merkezi, Müze Gazhane ve Zorlu PSM gibi mekânlarda gerçekleştiriliyor. Festival programındaki çevrimiçi gösterimler ise 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında, festival süresince passostudio.com adresinden, tekil ve kombine bilet seçenekleriyle izlenebiliyor. Çevrimiçi bölümü sayesinde festivale yalnızca İstanbul’dan değil tüm Türkiye’den erişilebilecek. Festivaldeki ücretli ve ücretsiz tüm etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi tiyatro.iksv.org adresinden alınabilir.

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

Bilgi: sanatokur.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ