Prens, Aşk ve Kovid

Gülçin Sahilli

Yazarın şu ana kadar yazılmış 14 makalesi bulunuyor.

Masallar mutlu sonla biterdi ta ki kovide kadar…

Aşağıda anlatılanlar mazlum prensesler ve kovidli zalim gerçeklerdir.

IRAPUNZEL

Uzun sarı saçlı, enfes güzellikte bir hatun olduğu yetmiyormuş gibi bir de masal kahramanıdır. Bu kadar eşsiz özelliğe felek bir çüş! der tabi. Dedi de kral babası ona kovid bulaşmasın diye kapısız kuleye kapattı. O da işte erkek mi görmüş ahir ömründe, ilk gelen atlıya saçları sarkıttı. Ah be kızım! Saçını yola yola yanına gelecek adamdan ne hayır gelir? Hiç mi düşünemedin zorbanın tekidir. Saldı saçları prense, o vahşi eril de canım sarı saçlara asıla kopara tırmandı kuleye. Kızcağıza öpe döve kovid bulaştırdı. Oysa ne hayalleri vardı Rapunzel’in taş duvar odasında, 37 ekran TV’sinden izleyip özendiği. Boşuna mı zeytin yağladı o saçları yıllarca. Artık ne şampuan reklamı ne sağlıklı kadının simgesi… Gördüğü tedaviler neticesinde saçları dökülüp seyreldi. Ari ırkı temsil eden güzelliğin simgesi Rapunzelimiz artık bir postişli.

PAMUKLU PRENSES

Yedi cücelerin fiyonklu meleği, camdan tabutun masallar bayisi. Nam-ı değer “Kar beyazı” kovidi maskesiz prensle mesafesiz öpüşerek kaptı. Oysa ne romantik sahneydi. Prens onunla da yetinmedi arkasından huysuz dahil tüm cüceleri omucuk gömücük öperek sincaptan ceylana tüm ormanı kovid etti. En son cadıyı da öptü de böylece az da olsa içimiz ferahladı. İyileştikten sonra pammukçuğumuz elma yetiştiriciliğine başladı. Hem de kimle dersiniz, elbette cam tabuttayken dudaklarına yumulan prensle değil, akıllı kız “Sevginin emek olduğunu bilenlerden” hiç covid testi olmaya gerek duymayan gerçek bir erkekle, ona vakti zamanında kıyamayan biricik avcısıyla. Tabi tüm konuşan aynaları da maaşa bağlamayı ihmal etmediler.

GÜL KEDİSİ

Ah o cam pabuç… O şapşik prens, prensesini ayağından bulmaya çalışırken karantina köylerinde kapı kapı gezdiğinden önce kendi hastalanıp sonra Sindirella’yı hasta etti. İşte bu da başka bir yanlış erkek örneği. Ayak fetişi prensimiz, 37 numara pabucun topuğuyla tepesi delinse belki akıllanırdı. Hadi prens sapkınlığının kurbanı, bu salgında herkesin ayağına giren giyilir mi Külümünkedisi. Aldın tabi kovidi tabandan. Üvey anne ve kızlar zati balo kalabalığında çoktan kapmıştı melun virüsü; melun, melunu götürdü. Artık masallarda yoklar. Sonraki günlerde el yapımı ayakkabı da iyi para olduğunu fark eden külkedisi, erkek de nedir ki -elimin külü- diyerek soylulara cam pabuçtan sonra mika pabuç, polikarbon pabuç imalatına girişti. Kadın girişimcinin prenses eli.

UYUYAN NEFASET

Yine bir prens kaynaklı kovit vakasıyla biten korkunç masal diyeceğiz de bu kızlar hem prenses hem zeki. Bilirsiniz ki güzeller fıstığı prensesimiz ota böceğe sarılı bir sarayda, sarı perdeli karanlık dip odada sonsuz uykusundadır. Bu prensin de işi gücü yok kapı kapı dolaşıp uyuyan kadın öpüyor olsa gerek ki bilmediği bir yere girip ilk bulduğu kadına yapışır. Ama o da ne, prensesi öptüğü anda büyü ona geçmez mi böylece bu kez prens uyuya kalır. Uyuyan güzel bir haftalık C vitamini küründen sonra toparlandı. Sen misin beni uyurken kıstırıp öpen diyen prensesimiz, prensi kamuya açtı, ülkede yakışıklı prensi öpmeyen kalmadı. Prenses o gün bugün bir daha uyumamak için kahve fincanı elinde geziyor. E gece kuşu olunca da aramıza katıldı. Hiç de fena masallar da yazmıyor hani. Son masalının adı da “Uyuyan Prens”

PRENSES JASMİN

Bebeğimsin Jasmin, ama bu yapılır mı? Her uçan halıyla gelen adamın peşinden gidilir mi? O halıya kimleri kimleri bindirdi bir düşünsene. Tabi onu da Alaattin öpüp kovid etti değil mi diyeceksiniz. Değil. Halıdaki 3. Yani sevgili cin. Sen prenses ellerinle elin çaydanlığını ovalar durursan, ne olacak tabi cinin içi gıdıklandı, o da erkek neticede. Jasmin halının üzerinde iki metre kuralına uyamayarak cin kovidi kaptı. Yok onlar halı ticareti yapmıyor. Alaattin’i terk etti. Daha doğrusu halıdan itti. Uçan halıda kaslı ciniyle dünyayı geziyor artık.. E! Alaattin’e niyet cine kısmet.

*Ya, işte böyle Aksi okur. Kovid sadece gerçek dünyayı değil masalları da fena sarstı. Aslına bakarsanız prensesler pek de sarsılmış sayılmazlar. Prenslerle gelen melun virüsü de   -prensim olmadan asla! – tabusunu da yıktılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ