Şiirin Ankara Yüzleri…

Şairlerin yüzleri ile şiirlerini bir araya getiren ‘Şiirin Yüzleri Ankara’ albümü şiirseverlerle buluştu. Fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel’in 21 Mart Dünya Şiir Günü için hazırladığı ‘Şiirin Yüzleri Ankara’ fotoğraf sergisi, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açıldı. Usta şair Ahmet Telli’nin 2020’de kaleme aldığı Dünya Şiir Günü bildirisini okuduğu açılışta, Zerrin Taşpınar ise şair Erdal Alova’nın yazdığı 2021 Dünya Şiir Günü bildirisini paylaştı.

Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanat ve sanatçının her zaman yanında olan Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle İbrahim Demirel’in objektifinden ‘Şiirin Yüzleri Ankara’ adlı albüm yayınlandı. Dünya Şiir Günü etkinleri kapsamında Şiirin Yüzleri Ankara albümü sergiye dönüştürüldü. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılan sergi, 18 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşacak.

Şiirin Yüzleri Ankara Sergisi, Demirel tarafından çekimleri gerçekleştirilen Ankaralı veya Ankara’da yaşamış, hayatta olan ya da kaybettiğimiz 115 şairin portresinden ve her şairin portresine eşlik eden bir şiirinden oluşuyor. Demirel’in daha önce fotoğrafladığı Ruhi Su, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Enver Gökçe, Bülent Ecevit, Cahit Külebi, Ali Yüce, Mehmet Özer, Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Muzaffer İlhan Erdost, Melek Özlem Sezer ve Zülfü Livaneli gibi usta şairlerin portreleri de albüme eklendi.

Proje koordinatörü Cengiz Kaplan’ın açılışını yaptığı sergide yer alan şair ve yazarlar arasında Kemal Burkay, Remzi İnanç, Ahmet Özer, Abdullah Nefes, Hasibe Ayten, Zerrin Taşpınar, Nevin Koçoğlu, Ali Hikmet Eren, A. Kadir Paksoy, E. Sema Sezen, Aydın Afacan, Çağla Göksel Çakır, Murat Karacan, Bircan Çelik, Babür Pınar, Mahmut Turgut, Necati Arslanmirza, Türkan Yeşilyurt, Serdar Koç ve Murat Koçak da vardı.

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ