Opera Ya Da Bale Resim Yarışması

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında, bu yıl 8.sini düzenlediği ulusal resim yarışmasına başvurular başladı. 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan yarışmanın konusu:  “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor”.

Geçtiğimiz sene, pandemi nedeni ile ertelenen etkinlik, bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşecek ve yarışmaya katılım, resimlerin dijital ortamda gönderilmesi ile sağlanabilecek. Çocukların opera ve bale sanatlarına olan ilgilerini arttırmak amacı ile düzenlenen yarışmaya, her sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanıyor. Hayatında hiç opera ya da bale temsili izlememiş öğrencilerin de hayal dünyalarında yaşattıklarını resimlerine yansıtmaları sonucu ortaya çıkan birbirinden ilginç çalışmalarla yarışmaya katılabiliyorlar. Yarışmanın değerlendirmesi ise İDOB ressamları ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneğinden ressamlar tarafından yapılıyor.

23 Nisan 2021 tarihinde, Kadıköy Süreyya Operası’nda sergi açılışı ve ödül töreni gerçekleşecek. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler ise 23 Nisan – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Fuayesi’nde sergilenecek.

Denizbank yarışmada dereceye giren ilk üç öğrenciye tablet hediye ederken;  ayrıca resim malzemeleri, kitaplar ve İDOB çocuk oyununa iki kişilik davetiye de verilecek.  Her yıl olduğu gibi, birinci olan resim görseli, gelecek yıl, afiş görseli olarak kullanılacak.

Yarışma ile ilgili detaylar şöyle:

Koşulları:  7-11 yaş arasında ilköğretim veya ortaöğretim öğrencisi olmak

Konu: “Opera ya da bale denince aklına ne geliyor?”  

Malzeme:  Serbest

Boyutlar: Uzun kenarı 70 cm’den daha uzun olmamalıdır.

Yarışmaya Son Katılım Tarihi:  1 Nisan 2021

Gönderilecek e-mail adresi:  idobcocuk@gmail.com

Not: Resimler, 1 Nisan 2021 tarihine kadar, digital ortamda e-mail yolu ile gönderilebilecek olup, detayları belirtilmelidir. (Öğrencinin adı, soyadı, yaşı, veli/öğretmenin telefon numarası, katıldığı il ve okul adı yazılmalıdır.)

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ