Sakıp Sabancı Müzesi çocuk kitapları ücretsiz okunabilir…

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla evde kalan çocuklar için çocuk kitaplarını, internetten ücretsiz kullanıma açtı. www.sakipsabancimuzesi.org adresi üzerinden okunabilecek ve indirilebilecek kitapların ses dosyaları da bulunuyor. Çocukların hem okuyup hem de dinleyebileceği kitaplar arasında ‘Ben Venedik Taciri’, ünlü ressam Pablo Picasso’nun hayatını anlatan ‘Ben Picasso’, ünlü heykeltıraş Auguste Rodin’le ilgili ‘Ben Rodin’, Moğol İmparatoru Cengiz Han’dan bahseden ‘Ben Cengiz Han’ gibi eserler yer alıyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, çocuklara yönelik eğitim etkinliklerinin bir uzantısı olarak, ev sahipliği yaptığı sergi, koleksiyon ve konservasyon gibi faaliyetlerin işlendiği çocuk kitapları hazırlıyor. Farklı yazar ve illüstratörler tarafından gerçekleştirilen bu kitaplar, sanatçıların hayat hikâyeleri ve sanatsal üretimlerini, koleksiyonların oluşturulduğu tarihsel bağlamı ve bir müzenin işleyişine dair konuları anlaşılır bir dille çocuklara açıklıyor.

Sitede ayrıca müzede sergilenen koleksiyonlar ve çalışmalarla ilgili görsel ve bilgilere de ulaşılabiliyor.

Öte yandan sitenin ana sayfasında, “Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı alınan önlemler doğrultusunda, çalışanlarımız, sanatçılarımız ve ziyaretçilerimizin korunması amacıyla Sakıp Sabancı Müzesi 30 Nisan 2020 tarihine kadar ziyarete kapanmıştır.” açıklamasına yer veriliyor.

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

Bilgi: www.sakipsabancimuzesi.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ