Grup Yorum’un Eylemine Şair ve Yazarlardan Destek

Ölüm orucunda olan Grup Yorum üyelerine destek amaçlı başlatılan açlık grevi 4’üncü gününde devam ediyor. Mersin’de Görülmüştür Ekibinden yazar Adil Okay eylemi devraldı.

Ölüm orucunda olan Grup Yorum üyelerine destek amaçlı başlatılan açlık grevi 4’üncü gününde devam ediyor. Açlık grevini bugün Mersin’de Görülmüştür Ekibinden yazar Adil Okay devraldı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Şube binasında yapılan eylem için salona “Grup Yoruma özgürlük” ve “Söylediğimiz türkülerde senin de sesin olmalı” dövizleri asıldı.

Grup Yorum üyelerinin taleplerinin insani talepler olduğunu ifade eden Okay, taleplerin bir an önce yerine getirilmesini istedi. Okay, herkesi Grup Yorum üyelerinin talepleri etrafında birleşip, seslerine ses olmaya çağırdı. 

Görülmüştür Grubundan Yazar Adil Okay’ın açıklaması:

“GRUP YORUM ÜYELERİNE DESTEK İÇİN AÇLIK GREVİNE BAŞLIYORUM

Bildiğiniz gibi Grup Yorum üyeleri
“Konserlerimiz yasaklanmasın, kültür merkezimiz keyfi olarak basılıp talan edilmesin, keyfi olarak tutuklanan müzisyen arkadaşlarımız serbest bırakılsın, Adil yargılanma olsun… “
talepleriyle başlattıkları açlık grevlerini ölüm orucuna dönüştürdü.
Bu gün itibariyle Grup Yorum Üyelerinden İbrahim Gökçek açlık grevinin 252.
Helin Bölek ise 249. gününde.
Türküleri ile milyonların gönlünde taht kurmuş, her birimize farklı zaman ve mekânlarda sesleriyle, sazlarıyla dokunmuş, moral vermiş, umut aşılamış bu güzel insanların, bu ülkenin değerlerinin hayatları tehlikede.

Grup Yorum’a destek olmak için aydın, yazar, şair ve sanatçılar birer günlük dönüşümlü açlık grevi başlattılar. Sanatçı Pınar Aydınlar ile başlayan açlık grevini Yazar Temel Demirer aldı. Bu gün de Antropolog yazar Sibel Özbudun ile Dr. Yücel Demirer dayanışma grevine başladı.
Yarın 25 Şubat 2020 itibariyle nöbeti ben devralacağım.
Mersin İHD şubesinde açlık grevine başlayacağım.

Yazar, şair ve sanatçı dostlarım siz de Grup Yorum’a desteğinizi yüksek sesle ifade edin.
Sazla, sözle, yazıyla, mısra ile, notayla, oyunla, fırça ile, fotoğraf ile ses çıkarın. Seslerinizi seslerine katın, bu güzel insanlara destek olun.
Yarın çok geç olabilir.

Adil Okay
24 Şubat 2020

Yarın da Bekir Sıtkı Keçeci, Sevda Özden Tüyben ve Bektaş Kandemir eylemi devralacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ