Kasabadan Esinti 21. Sayısı yayımlandı…

Kasabadan Esinti, Ekim 2019 sayısıyla e-dergi olarak okuyucularıyla buluştu. Bu ilk sayının dosya konusu Aydın Şimşek…

E-dergi, genel yayın yönetmenimiz Kaan Tanyeri’nin “Niçin E-Dergi?” başlıklı yazısıyla başlıyor. Usta Şair Nihat Behram’ın “Böylesi Zamanlarda” adlı şiirini “Birler Meclisi” adlı şiiriyle Orhan Alkaya takip ediyor. Derya Ezgi Tanyeri dosya konumuz Aydın Şimşek’in yaşam öyküsünü anlattığı yazısıyla yer alıyor.  Tuğrul Keskin’in “Aydın Şimşek ile Sorgulayan Bir  Söyleşi”si de oldukça ilgi çekici.

Hülya Soyşekerci “Sıradışı Bir Yazın Eğitmeni ve Kuramcı: Aydın Şimşek”, Emel Kayın “Şiir Evreninde Pastoral İz”, Özgür Sürek “Edebiyatımızın Özgün Adası” adlı yazılarıyla dosyaya katkı veriyorlar.

Şadan Gökovalı “Aşina Yüzler”, Barış Erdoğan “Tembellik ve Ruhsuzluk”, Işıl Madak Kaya “Halden Hale”, Mehmet Erdoğan “Bir Cep Öyküsü”, Cüneyt Tanyeri “Edebiyata Adanmış Bir Ömür” adlı deneme ve öykületiyle dergiye zenginlik katıyor.

Süreyya Şişmanlar “Sabırçiçeği”, Salih Mercanoğlu “Kirve”, Aydın Şimşek “Belki de Birlikte Susmuşuz”, Salih Gözek “Sesimiz Eşikte”, Haydar Şahinbay “Uzak Deniz Düşleri” adlı şiirleriyle yer alıyor.

Tamamen ücretsiz olarak yayınlanan E-dergiye  kasabadanesinti.com web sitesinden ulaşabilir, çıktı alabilir ya da paylaşılabilir. Derginin tüm sayılarına  yine kasabadanesinti.com adresinden ulaşılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ