Varlık’ta bu ay…

Varlık Dergisi’nin Kasım 2019 sayısı okurla buluştu. Bu sayıda dergi “Konuşmak ve Susmak Arasında Postmodern İnsan”ın durumunu inceliyor. Dosyaya Nilgün Tutal, Fidan Terzioğlu, Sarphan Uzunoğlu ve Mehmet Özkan Şüküran katkıda bulunuyor.

“Türk Sinemasının 105. Yılı” nedeniyle Kültür Gündemi köşesinde Burak Süme, ilk yerli film olarak kabul edilen, 14 Kasım 1914 tarihli Ayastefanos’taki Rus Abidesi’nin Yıkılışı’nın yönetmeni Fuat Uzkınay’ın torunu Burçin Resuloğlu ile gerçkleştirdiği söyleşiye yer verildi.

Dergide ayrıca Hıdır Eligüzel, sanatçı Derya Ülker ile resimleri, “birbirlerine ‘kalabalık’ gelen insanların kent içindeki karşılaşmaları” üzerine söyleşisi bulunuyor.

Raşel Rakella Asal, Gülüş G. Türkmen, Haydar Ergülen, Halûk Sunat, Barış Acar, Hikmet Temel Akarsu, Niyazi Zorlu dergide çalışmaları bulunan isimlerden bazıları…

Varlık Kitaplığı: Erendiz Atasü ile “Türk Romanında Bir Gezinti” ve “Şairin Ölümü” Üzerine Söyleşi (Özgür Çağlayan) − Silahın Yankısı – Massimo Zamboni (Hikmet Temel Akarsu) − Cem Uzungüneş ile “Sessizlik Korkusu” Üzerine Söyleşi (Talita Yaltırık) – “Talih, Tesadüf ve İrade: Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Romancılığı Üzerine Düşünceler” – Seval Şahin (Niyazi Zorlu) − “Mutlak Savaş” – Burak Samih Gülboy (Yalın Alpay) − “Yarın Başka Bir Gün Olacak” – Juan Carlos Onetti (Semrin Şahin) – “Romandan Bakan Düşkün Kadınlar” – Türkân Yeşilyurt (İlyas Tunç) − Şiir Günlüğü (Gültekin Emre) − Geleceğin Öykücüleri (Müren Beykan)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ