Kuklalar Ankara’da buluşuyor…

5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali 19 Ekim’de perdelerini açıyor. Kukla Karagöz Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği’nin Ankara Üniversitesi iş birliğinde her yıl düzenlediği Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 9 ülkenin katılımı, 2 sergi, 9 atölye, 19 farklı oyunla Ankaralılar ile bir araya geliyor.

Bu sene Ankara Üniversitesi’nin yanı sıra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün destek verdiği festivalde mekânlar arasına Bilkent Center, Ankara Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu, Beypazarı Belediyesi ve Erimtan Müzesi de eklendi. ‘Kukla sanatı sadece çocuklar için değildir’ mottosuyla yetişkinler için kukla oyunlarına da yer veren Uluslararası Ankara Kukla Festivali’nde bu yıl 4 farklı yetişkin kukla oyunu sahneleniyor.

Kazakistan’dan gelen Almaty Devlet Kukla Tiyatrosu ‘Romeo ve Jülyet’ ve ‘Ana Yüreği’ oyunlarını yetişkinler için oynarken, Tiyatro Tempo ise ‘Sokrates’in Son Gecesi’ oyununu sergileyecek. Bununla birlikte Kocaeli’nden festivale konuk olacak Gökhan Yılmazer ise ‘Naif Bey ve Yaveri’ adlı gösterisiyle yetişkinlerle buluşacak.

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

Bilgi: www.murekkephaber.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ