İş Sanat Sezonu Açıyor…

İş Sanat’ın konser sezonu açılıyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın açılış konseriyle 14 Kasım’da başlayacak olan yeni sezonunun biletleri 8 Ekim’de satışa çıkıyor.

İş Sanat’ın yeni konser sezonu İş Kuleleri Salonu’nda 14 Kasım Perşembe akşamı başlayacak. Klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinliğin yer aldığı program yedi ay boyunca devam edecek.

İş Sanat’ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açacak.

Etkinliklerden bazıları şöyle sıralanıyor:

Ünlü yönetmen Michael Haneke’nin sahneye koyduğu Mozart’ın “Cosi Fan Tutte” Operası’nın orkestra şefliğini üstlenen Rösner, aynı zamanda Beethoven Filarmoni Orkestrası’nın kurucusu ve sanat yönetmeni.

Piyanist Muhiddin Dürrüoğlu ve Fransız müzik festivallerinin bilinen ismi klasik trompetçi Romain Leleu, oda topluluğu Orchestra Royal de Chambre de Wallonie ile birlikte 3 Aralık Salı akşamı dinleyicilerin karşısında olacak. Orkestranın şefliğini Frank Braley üstleniyor.

1993 yılında Gürcistanlı şef Djansug Kakhidze tarafından kurulan Tiflis Senfoni Orkestrası, 7 Nisan Salı akşamı “Sihirli Flüt” lakabıyla tanınan flüt virtüözü Şefika Kutluer’e eşlik ediyor. Konseri, Gürcistan Cumhuriyeti Yüksek Şeref ödüllü orkestra şefi Vakhtang Kakhidze yönetecek.

Kamerun’da müzisyen bir ailede dünyaya gelen bas gitarist Richard Bona’yı, birlikte birçok projede çalıştığı Kübalı besteci/caz piyanisti Alfredo Rodriguez ve “cep kraliçesi” lakaplı davulcu Taylor Gordon ile 11 Mart Çarşamba akşamı, İş Kuleleri Konser Salonu’nda dinleyebilirsiniz.

Türkiye’de arabesk fantezi müziğinin öncülerinden Ümit Besen, 26 Aralık Perşembe akşamı kendi eserlerini, yeni nesil seslerden Kalben, Selin Sümbültepe ve Melike Şahin ile birlikte seslendirecek.

Rock müziğin duayenlerinden ve Anadolu müziğinin önemli temsilcilerinden Cahit Berkay, 22 Ocak Çarşamba akşamı, Cahit Berkay Antolojisi projesi ile 55. sanat yılının ilk konserinde İş Kuleleri Salonu’nda olacak.

Edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyeleri Serdar Yalçın’ın besteleriyle İş Kuleleri Salonu’nda bir araya geliyor.

Mehmet Birkiye ve Atilla Birkiye’nin sahneye hazırladığı ve izleyicileri ile ücretsiz olarak buluşan bu seride Nâzım Hikmet, Âşık Veysel, Cemal Süreya şiirleri ile Sait Faik Abasıyanık ve Yaşar Kemal hikâyeleri yer alacak. İzleyicilerin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı, şiir ve hikâye dinletilerinin bazıları için pazar günleri saat 17:00’da gündüz gösterimleri gerçekleştirilecek.

Beethoven’ın 250. doğum yılı vesilesiyle Geveze Piyanist ve arkadaşları da bestecinin 250’inci yaşını onun en sevdiği yazar Şekspir ile kutlayacak. Müzik nedir, neyi anlatır? Bir öyküyü müzikle anlatabilir miyiz? Beethoven Şekspir’in Fırtına oyunundan nasıl etkilenmiş? Tüm bu soruların yanıtları klasik müzikle tiyatronun iç içe geçtiği çocuklara özel bu gösteride!

Haber: Çağla Göksel ÇAKIR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ